IMG 3076
IMG 3044
Strona główna / Projekty / Teatr bez granicy

Teatr bez granicy

Celem projektu teatralnego „Teatr bez granicy - polsko-białoruskie współdziałania teatralne” realizowanego w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Wspólne działania polsko-białoruskie 2014"  jest wzmacnianie więzi społeczno-kulturowych między artystami polskimi i białoruskimi. Projekt jest kontynuacją współpracy Teatru CHOREA z Korniag THEATRE z Mińska, rozpoczętej w 2011 roku, w ramach wydarzenia "Głos, ciało i ruch w przestrzeni. Międzynarodowa strefa teatru: Polska - Białoruś”.

 

 

 

Współdziałania teatru polskiego i białoruskiego odbywają się w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, w 2014 roku, i mają na celu przede wszystkim koprodukcję spektaklu pt. „Z drugiej strony” z udziałem zespołu aktorskiego i realizatorów polskich i białoruskich. Premiera spektaklu odbyła się 25 sierpnia 2014 r. na 3.Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym RETROPERSPEKTYWY. Oprócz spektaklu premierowego dwukrotnie pokazany został najnowszy spektakl „Latent Men” w wykonaniu aktorów Korniag THEATRE z Mińska.

 

Ponadto w dniach 29, 30.09 i 01.10.2014 odbyły się warsztaty teatralne master class, prowadzone przez reżysera, choreografa i dyrektora niezależnego teatru KorniagTHEATRE - Ewgienija Korniaga i dyrektora oraz reżysera Teatru CHOREA - Tomasza Rodowicza. Warsztaty skierowane będą w szczególności do studentów polskich i białoruskich uczelni artystycznych.

 

Spektakl "Z drugiej strony" można było ponownie obejrzeć 4 i 5 października 2014.

 

Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu "Wspólne działania polsko-białoruskie 2014.