OGROD T3 STRONA
Strona główna / Eko / Projekt "T3. Ogród Sztuki"

Projekt "T3. Ogród Sztuki"

Zapraszamy na Tymienieckiego 3, do Fabryki Sztuki w Łodzi i Teatru CHOREA, gdzie od kwietnia 2024 roku tworzymy ogród społeczny - „T3. Ogród Sztuki”, który działa w klimacie „zero waste” i dzięki któremu w naszej lokalizacji pojawiło się kilkaset sadzonek roślin owocujących oraz warzywnik.

 

 

 

Pomysł na ten wspólnotowy, miejski ogród wyszedł od Janusza Adama Biedrzyckiego - aktora i reżysera z Teatru CHOREA oraz członkiń i członków Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, która w 2023 roku stworzyła spektakl "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach", nawiązujący bezpośrednio do ochrony środowiska oraz relacji natura-człowiek.

 

Pragniemy tworzyć miejsce zielone, spokojne, służące do odpoczynku, spotkań oraz wydarzeń artystycznych i edukacyjno-społecznych, wychodzących poza mury naszych budynków. Nasz ogród stanowi również doskonałe miejsce pożytku dla pszczół, które mieszkają w pasiece umieszczonej na dachu Fabryki Sztuki. Z racji umiejscowienia ogrodu - obszar brukowany oraz objęty ochroną konserwatorską - wykonujemy nasadzenia do pojemników pozyskanych między innymi  z elementów scenograficznych lub powystawowych.