15 l
Strona główna / O nas / Publikacja "Pierwsze 15 lat Teatru CHOREA"

Publikacja "To, co w nas ciemne, ulega prześwietleniu. Pierwsze 15 lat Teatru CHOREA"

 

Książka "To co w nas ciemne ulega prześwietleniu. Pierwsze piętnaście lat Teatru CHOREA" to publikacja, która podsumowuje piętnaście lat działalności teatru CHOREA i ponad dziesięć lat funkcjonowania tej grupy w strukturze Fabryki Sztuki w Łodzi.

 

 

Wydawnictwo opisuje bogate dokonania artystyczne CHOREI i eksponuje osiągnięcia w dziedzinie edukacji artystycznej, tworzenia nowych form działań społeczno-artystycznych oraz nowych metod w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Tematyka i problematyka spektakli Teatru CHOREA jest głęboko zaangażowana w sprawy społeczne i dotyka najtrudniejszych zagadnień współczesnej cywilizacji. Siła tych pytań płynie również dzięki wyraźnym odniesieniom do najstarszych tradycji naszej kultury. Publikacja pozwoliła na zestawienie, przegląd, analizę i podsumowanie nietuzinkowego zjawiska w polskim teatrze, jakim jest wielotorowa działalność CHOREI.

Publikacja ukazała się w wersji dwujęzykowej - polskiej i angielskiej.

 

Tom powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Urzędu Miasta Łodzi.

   
mkidn                       logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb