406301890 737970741688735 8941973709268970593 n
Homepage / News / Koncert "WOJTEK STANISZ QUARTET"

Koncert "WOJTEK STANISZ QUARTET"

miejsce i czas
07.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Concert

Zapraszamy na koncert Wojtek Stanisz Quartet, w ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.


data: 7 grudnia 2023 (czwartek)
godzina: 21:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki ul. Tymienieckiego 3
wstęp: wolny, bezpłatny

 


Wojtek Stanisz Quartet – nowy projekt basisty Wojciecha Stanisza, absolwenta Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, który do tej pory dał się poznać jako instrumentalista jazzowy, muzyk sesyjny oraz pedagog. Tym razem występuje w roli lidera i kompozytora w pełni autorskiego materiału – debiutancka „Szuflandia” ukazała się jesienią 2023 roku. Wśród gości zaproszonych na płytę znaleźli się m.in. skrzypek Mateusz Smoczyński i gitarzysta Wiktor Tatarek.

Muzyka zespołu osadzona jest w estetyce fusion-jazzu. Skład kwartetu tworzą absolwenci wydziałów jazzu Akademii Muzycznych lub II stopnia PSM. Wszyscy instrumentaliści grają w różnorodnych stylistycznie projektach, co dodatkowo wpływa na ich kreatywność i wspólne interakcje w czasie gry. Pośród brzmień typowych dla danych instrumentów nie brakuje również barw powstałych przy użyciu syntezatorów i efektów modulacyjnych, co jest swoistym powiewem świeżości dla muzyki, która swoje korzenie ma w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wielowymiarowość powstałego materiału stwarza idealne warunki dla słuchaczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazzem, jak i bardziej doświadczonych melomanów.

Wojciech Stanisz - bas
Piotr Wieczorek - gitary, banjo
Marcin Jagiełło - instrumenty klawiszowe
Jan Szkudlarek - instrumenty perkusyjne


Koncert odbywa się w ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023.

Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Urząd Miasta Łodzi

Partner: Teatr CHOREA

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Program dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.


 

 

Archive

Previous news

www 1200675 11 2

Mikołajki w Fabryce Sztuki!

miejsce i czas
05.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Project

Z okazji zbliżających się Świąt zapraszamy wszystkich do spędzenia rodzinno-sąsiedzkiego popołudnia w serdecznej, mikołajkowej atmosferze, razem z Fabryką Sztuki i Teatrem CHOREA! Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023. 

www 1200675 11

Finał cyklu warsztatowego „SPEKTRUM TEATRU”

miejsce i czas
03.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Project

Zapraszamy na finał cyklu warsztatowego „SPEKTRUM TEATRU” z Igą Załęczną – otwarty warsztat / akcję teatralną / spotkanie performatywne oraz dyskusję wokół problematyki edukacji włączającej. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

tworcze grudzien23 miesiac

GRUDNIOWE TWÓR­CZE WARSZ­TA­TY W FA­BRY­CE SZTU­KI

miejsce i czas
02-20.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Workshops

Zapraszamy do udzia­łu w grudniowych Twór­czych Warsz­ta­tach w FS. Warsz­ta­ty pro­wa­dzo­ne przez świet­nych in­struk­to­rów, prze­zna­czo­ne są dla dzie­ci, mło­dzie­ży, do­ro­słych i ca­łych ro­dzin. Sprawdź­cie har­mo­no­gram, za­no­tuj­cie daty, re­zer­wuj­cie miej­sca i czas.