tworcze kwiecie20 miesiac
Homepage / News / Creative Workshops in Fabryka Sztuki in April

Creative Workshops in Fabryka Sztuki in April

miejsce i czas
02-30.04.2020
Fabryka Sztuki in Lodz | Workshops

W kwietniu 2020 zapraszamy na świetne Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki ONLINE!

Warsztaty odbędą się poprzez transmisję na żywo na Facebooku, na fanpage'u Fabryki Sztuki w Łodzi. Warsztaty, prowadzone przez wspaniałych instruktorów, przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Udział w kwietniowych Twórczych Warsztatach online jest bezpłatny. Nie trzeba rezerwować miejsc. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty i klikajcie - https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz.

 

KRAV MAGA - warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 6-9 lat

data: 6, 27 kwietnia 2020 (poniedziałek)
godzina: 16:15-17:00
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz
wiek uczestników: dzieci w wieku 6-9 lat
czas trwania: 45 minut
prowadzenie: Elina Toneva
udział w warsztatach jest bezpłatny

UWAGA! Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie: wygodnego stroju do ćwiczeń fizycznych (spodnie dresowe i t-shirt), bosych stóp, lub wygodnego obuwia sportowego, dwóch krzeseł, linki/sznurka o długości ok. 3 metrów i poduszki. 

Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Krav Maga" Online (06.04.2020)

Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Krav Maga" Online (27.04.2020) 

Zapraszamy na zajęcia ruchowe Krav Maga w formie online! Podczas zajęć będziemy biegać, skakać i turlać się. Pokażemy też jak za pomocą systemu Krav Maga można używać swojego ciała jako narzędzia do samoobrony - jak i czym uderzać, jak i gdzie kopać, jak wywracać się bezpiecznie. Trening zakończymy rozciąganiem i wyciszeniem.

Elina Toneva - pieśniarka, aktorka Teatru CHOREA, wykładowczyni ruchu scenicznego i śpiewu w Szkole Filmowej w Łodzi, wieloletnia instruktorka Krav Magi, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest jednym z liderów programów edukacyjnych i warsztatowych Teatru CHOREA, prowadząc indywidualnie i zespołowo zajęcia dla dzieci i dorosłych, dla aktorów, muzyków, tancerzy, instruktorów teatralnych, w Polsce i na całym świecie. Jej warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, dzięki jej charyzmatycznej osobowości, dużemu doświadczeniu pedagogicznemu. Profesjonalnie łączy elementy ruchu fizycznego, ćwiczeń i zabaw rytmicznych oraz wymagających pieśni tradycyjnych.

 

BLISKO SIEBIE - TAŃCE PRZYTULAŃCE - rodzinne warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami

data: 14 kwietnia 2020 (wtorek)
godzina: 16:00-17:00
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz
wiek uczestników: dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 60 minut
prowadzenie: Małgorzata Lipczyńska (Teatr CHOREA)
udział w warsztatach jest bezpłatny

UWAGA!
Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie: wygodnego stroju do ćwiczeń fizycznych, koca, poduszki, kanapy.
Ze względu na specyfikę zajęć prosimy, aby na każde dziecko przypadał jeden dorosły opiekun.

Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów rodzinnych "Blisko siebie" Online (14.04.2020)

Zapraszamy na kolejne warsztaty "Blisko siebie - tańce-przytulańce" w wyjątkowej odsłonie - bo prowadzone online prosto z domu Małgorzaty Lipczyńskiej. To prawdziwa szansa na bycie blisko siebie, twórcze wykorzystanie własnej energii, a także poduszek, kanap i kocy. Małgorzata Lipczyńska i jej synek Staś zapraszają uczestników do fikołków, przytulania, turlania, zapasów i wszelkich akrobacji, które można robić w domu. Spróbujemy spożytkować energię, która musi znaleźć ujście, a obecna sytuacja nieco nam to utrudnia.
Ostatnie 15 minut warsztatów poświęcone zostanie - zgodnie z tradycją - na przeczytanie książki.

Małgorzata Lipczyńska - aktorka, tancerka, choreografka, animatorka kultury, instruktorka warsztatowa. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Socjologii oraz Wydziale Humanistycznym, na kierunku Kulturoznawstwo. Tancerka w grupie "Tańce Labiryntu". Współzałożycielka Teatru CHOREA. W latach 2006-2008 pracowała w WTZ "Teatroterapia" przy Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie jako instruktor plastyki ciała. Współtwórczyni choreografii do spektaklu „Isadora. Opowieść o kobiecie”. Tancerka w międzynarodowym projekcie tanecznym „maProject” w reżyserii Liat Magnezy. Współpracowała z wieloma reżyserami i choreografami, m.in.: Pawłem Passinim, Robertem M.Haydenem, Rosanną Gamson, Geraldem Tylerem, Jewgienijem Korniagiem, Jimem Ennisem, Kanem Katsurą.  Współpracuje z Teatrem Tańca KIJO. W Polsce i za granicą prowadziła wiele warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z zakresu tańca i teatru. Współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim, prowadząc zajęcia teatralne w Instytucie Kultury Polskiej.

 

PIEŚNI NASZYCH SĄSIADÓW - mistrzowskie warsztaty wokalne dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych

data: 18 kwietnia 2020 (sobota)
godzina: 10:00-11:30 i 12:00-13:30
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
czas trwania: 180 minut
prowadzenie: Elżbieta Rojek
udział w warsztatach jest bezpłatny

UWAGA!
Materiały do śpiewania i teksty pieśni opublikujemy w wydarzeniu na Facebooku dzień wcześniej, tj. 17 kwietnia (piątek), ok. godz. 12:00, aby uczestnicy mogli się wcześniej przygotować do warsztatów.

Kochane i kochani uczestnicy Twórczych Warsztatów Online „Pieśni naszych sąsiadów”, poniżej umieszczamy:

- link do rozgrzewki głosowej:
https://www.youtube.com/watch?v=rJiO8ptXBwU

- link do ściągnięcia pliku z tekstami piosenek:
https://drive.google.com/file/d/1rZiAzDpB5oKvn3q8y8_wk7wNDY2zRE5B/view?usp=sharing

Elżbieta Rojek, prowadząca warsztaty prosi, abyście poświęcili 15 minut przed spotkaniem na rozgrzanie głosu. Ta podstawowa rozgrzewka bardzo pomoże w późniejszym śpiewaniu.

Poza tym, do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie:
- wygodnego ubrania
- słuchawek (jeśli ktoś potrzebuje)
- wody do picia
- tekstów piosenek (możecie mieć je w komputerze, możecie wydrukować, lub przepisać na kartce, można też mieć ołówek i długopis)
- wygodnego miejsca

Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów mistrzowskich "Pieśni naszych sąsiadów" Online (18.04.2020)

Zapraszamy na warsztaty "Pieśni naszych sąsiadów dalekich i bliskich". Tym razem spotkamy się online, ale mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się osobiście, bo nie ma jak bezpośrednie spotkanie, bo dźwięk wibruje, bo jeden głos potrafi zdziałać cuda, a co dopiero kilka głosów! Bo kilka głosów potrafi rozciągnąć korytarz dźwięku pomiędzy niebem a ziemią. Wystarczy stanąć w zamkniętym kręgu z innymi śpiewającymi i można poczuć tę ogromną siłę. Mamy nadzieję, że uda nam się poczuć tę energię i rozwibrować złącza.

Spotkajmy się na 18 kwietnia roku pańskiego 2020, na 3 godziny w cyklu: półtorej godziny pracy, 30 minut przerwy i znów półtorej godziny pracy. Spotkajmy się o godzinie 10:00. Materiały do śpiewania i teksty pieśni opublikujemy w wydarzeniu na Facebooku dzień wcześniej, tj. 17 kwietnia (piątek), ok. godz. 12:00.  

Warsztaty mają służyć rozwijaniu naturalnych możliwości wokalnych uczestników, nauce pieśni, a także wspólnemu śpiewaniu. Ideą warsztatu jest odkrywanie przez uczestników różnorodnych możliwości głosowych oraz nabycie umiejętności śpiewu solo i w grupie. Zaczniemy od rozgrzewki, a potem pieśni, pieśni, pieśni. Sięgniemy po pieśni naszych mniejszości etnicznych i narodowych, a także po pieśni naszych dalekich i bliskich sąsiadów. Po zakończeniu warsztatu uczestnicy będą mogli samodzielnie zaśpiewać kilka z nich. Elżbieta Rojek spróbuje też przybliżyć uczestnikom wiedzę na temat kręgów kulturowych, z których pochodzą wybrane przez nią pieśni. W programie warsztatu znajdą się różnorodne pieśni - zarówno popularne, jak i pochodzące z prywatnych zbiorów prowadzącej. A więc spotkajmy się i rozwibrujmy te kable i łącza.

Elżbieta Rojek - aktorka, wokalistka i choreografka. Zaangażowana w różnorodne projekty teatralno-muzyczne. Przez wiele lat – czołowa aktorka teatru „Gardzienice”. Współzałożycielka Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w autobusach wiozących ludowe grupy śpiewacze z okolic Chełma do Kazimierza Dolnego na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Karierę wokalną zaczęła w zespole Orkiestra Św. Mikołaja, eksplorując łemkowską i huculską tradycję muzyczną. Kilkakrotnie powracała do Orkiestry jako wokalistka nagrywając płyty „O miłości przy grabieniu siana” oraz „Huculskie muzyki” – płytę uznaną za najlepszą płytę folkową 2006 roku w plebiscycie internautów - Witru@lne Gęśle oraz nagrodzoną trzecim miejscem w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2006. W muzycznych poszukiwaniach najbardziej blisko jej do muzyki etnicznej. Od 2016 współpracuje z multiinstrumentalistką i wokalistką Karoliną Cichą współtworząc koncert Jeden/Wiele a także Waldemarem Rychłym i Mandarem Purandare współtworząc projekt muzyczny - Przystanek Poezja Leśmian po indyjsku. Od lat prowadzi liczne warsztaty muzyczne i teatralne. 

 

SOBÓTKI RĘCZNE - rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami

data: 18 kwietnia 2020 (sobota)
godzina: 15:00-16:00
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz
wiek uczestników: dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 60 minut
prowadzenie: Jola Królicka
udział w warsztatach jest bezpłatny

UWAGA!
Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie następujących materiałów: pudełko (dość duże), sznurek, drut, farby lub papier kolorowy, tkanina (na kurtynę), igły, nić pod kolor materiału, nożyczki, nóż do papieru, pędzle, klej, taśma klejąca, tektura (można wykorzystać stare pudełka), stół do pracy.

Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów mistrzowskich "Sobótki ręczne" Online (18.04.2020)

Podczas warsztatów online będziemy robić teatrzyk pudełkowy, który stanie się bazą do kolejnych e-warsztatów.

Weekendowe rodzinne zajęcia, adresowane są do dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich opiekunów. W trakcie warsztatów dzieci i rodzice tworzą prace plastyczne na zaproponowany temat, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Projekty nie wymagają od uczestników wyjątkowych zdolności plastycznych ani manualnych. Zajęcia uczą twórczego myślenia i dają możliwość stworzenia czegoś niezwykłego wspólnymi siłami, przy czym opiekunowie tylko wspierają działania dzieci. To one są tu głównymi wykonawcami.

Jola Królicka - artysta plastyk. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. Jako ilustrator współtworzy program TVP "Supełkowe ABC", skierowany do dzieci niedosłyszących. Twórczyni scenografii w spektaklach Teatru CHOREA: "Żarty teatralne", "Rój. Sekretne życie społeczne", „Miasto“.

 

ASHTANGA JOGA - warsztaty jogi dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, grupa początkująca (Vinyasa) i średniozaawansowana (znajomość przynajmniej połowy I serii Ashtangi)

UWAGA! Warsztaty Ashtanga Joga online przeznaczone są dla zamkniętej grupy osób praktykujących Ashtanga Jogę.

Wszelkie pytania dotyczące zajęć, oraz prośby dołączenia do grupy, prosimy kierować do prowadzącej warsztaty - Majki Justyny, na adres: majka.justyna@gmail.com, lub https://www.facebook.com/majka.justyna.

data: 2, 9, 16, 23, 30 kwietnia 2020 (czwartek / zajęcia dla grupy początkującej)
godzina: 17:30-18:30
data: 6, 13, 20, 27 kwietnia 2020 (poniedziałek / zajęcia dla grupy średniozaawansowanej)
godzina: 17:30-19:00
prowadzenie: Majka Justyna (Teatr CHOREA)
kontakt/informacje: majka.justyna@gmail.com
 / https://www.facebook.com/majka.justyna

Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, w której asany poprzeplatane są Vinyasami, czyli harmonijnymi sekwencjami, łączącymi ruch z oddechem. Ruch w rytmie oddechu powoduje wytwarzanie ciepła w ciele ćwiczącego, co sprzyja poceniu się oraz intensywnemu oczyszczaniu organizmu i uwalnianiu nagromadzonych toksyn, zarówno w powierzchniowych warstwach podskórnej tkanki tłuszczowej jak i w głębokich warstwach mięśni i narządów wewnętrznych. Praktykując Ashtangę, oczyszczamy ciało oraz trenujemy wytrzymałość, siłę̨ i koncentrację umysłu. Podczas cyklicznych zajęć w Fabryce Sztuki będziemy uczyć się całej Pierwszej Serii, zwanej Joga Chikitsa.

Majka Justyna - tancerka, aktorka, performerka, nauczycielka Ashtanga Jogi. Członkini Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, gdzie poza pracą artystyczną odpowiada także za produkcję spektakli i koncertów, prowadzenie projektów edukacyjnych i społecznych oraz planowanie i pozyskiwanie funduszy. Zajmuje się pracą z ciałem i tańcem od 5 roku życia, począwszy od tańca ludowego w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego "Harnam", przez klasykę, po taniec współczesny, kontakt improwizację i tango argentyńskie. Praktykuje Ashtanga Jogę skupiając się na aspekcie terapeutycznym, równomiernym rozwoju ciała, zapobieganiu kontuzjom oraz odnajdywaniu harmonii między ciałem a umysłem.

 

WAŻNE INFORMACJE:

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Kwietniowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki, odbywają się w trybie online na Facebooku, na fanpage'u Fabryki Sztuki w Łodzi: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz
Nie dotyczy to warsztatów Ashtanga Joga, prowadzonych online przez Majkę Justynę, dla zamkniętej grupy osób praktykujących Ashtanga Jogę.

Udział w kwietniowych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki online jest bezpłatny.

Nie prowadzimy zapisów, ani rezerwacji miejsc na kwietniowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki online.

Twórcze Warsztaty, które nie mogą być przeprowadzone w trybie online zostaną zorganizowane w Fabryce Sztuki w Łodzi w późniejszym terminie.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.  

mkidn               

 

Archive

Previous news

tworcze marzec20 krav

Krav Maga - Twórcze warsztaty dla dzieci ONLINE!

miejsce i czas
30.03.2020
Fabryka Sztuki w Łodzi | Workshops

30 marca 2020 zapraszamy na pierwsze Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki ONLINE!

35145886 1792227880858043 6820832477536321536 o

Teatr CHOREA w sieci

miejsce i czas
27.03.2020
Teatr CHOREA | Performance

Drodzy, ponieważ nie możemy teraz zapraszać Was na nasze wydarzenia i grać dla Was "na żywo" - zapraszamy do oglądania i słuchania zapisów filmowych i rejestracji dźwiękowych naszych trzech koncertów.

zespo

CHOREA na Międzynarodowy Dzień Teatru

miejsce i czas
27.03.2020
Teatr CHOREA | Project

Kochani, w Międzynarodowym Dniu Teatru życzymy Wam i sobie spokoju i pewności, że to do czego teraz tęsknimy wkrótce się spełni... Bądźmy razem.