OGROD T3 STRONA
Strona główna / Aktualności / T3. Ogród Sztuki

T3. Ogród Sztuki

miejsce i czas
26.04.2024
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Zapraszamy na Tymienieckiego 3, do Fabryki Sztuki w Łodzi i Teatru CHOREA, gdzie od kwietnia 2024 roku tworzymy ogród społeczny - „T3. Ogród Sztuki”, który działa w klimacie „zero waste” i dzięki któremu w naszej lokalizacji pojawiło się kilkaset sadzonek roślin owocujących oraz warzywnik.

 

Pomysł na ten wspólnotowy, miejski ogród wyszedł od Janusza Adama Biedrzyckiego - aktora i reżysera z Teatru CHOREA oraz członkiń i członków Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, która w 2023 roku stworzyła spektakl "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach", nawiązujący bezpośrednio do ochrony środowiska oraz relacji natura-człowiek.

 

Pragniemy tworzyć miejsce zielone, spokojne, służące do odpoczynku, spotkań oraz wydarzeń artystycznych i edukacyjno-społecznych, wychodzących poza mury naszych budynków. Nasz ogród stanowi również doskonałe miejsce pożytku dla pszczół, które mieszkają w pasiece umieszczonej na dachu Fabryki Sztuki. Z racji umiejscowienia ogrodu - obszar brukowany oraz objęty ochroną konserwatorską - wykonujemy nasadzenia do pojemników pozyskanych między innymi  z elementów scenograficznych lub powystawowych. 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

rzeczy z lasu

Wystawa i spotkanie z aktywistami Fundacji Bezkres

miejsce i czas
24-25.04.2024
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy na wystawę i spotkanie z aktywistami Fundacji Bezkres, będącej częścią Grupy Granica i zajmującej się wspieraniem uchodźczyń i uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. Wydarzenie towarzyszy pokazom spektaklu "Przejścia nie ma" Fundacji Teatr Nie-Taki, w dniach 24 i 25 kwietnia, w Teatrze CHOREA i Fabryce Sztuki w Łodzi.

DSC 5738

Spektakl "Przejścia nie ma" Fundacji Teatr Nie-Taki

miejsce i czas
24-25.04.2024
Teatr CHOREA | Spektakl

Zapraszamy na pokazy spektaklu "Przejścia nie ma" Fundacji Teatr Nie-Taki, w reżyserii Katarzyny Knychalskiej, Marcina Kęszyckiego i Tomasza Rodowicza, w Teatrze CHOREA i Fabryce Sztuki w Łodzi.

TEATR W SLUZBIE EKOLOGII

Manifest ekologiczny "Teatr w służbie ekologii"

miejsce i czas
22.04.2024
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy do lektury deklaracji-manifestu ekologicznego "TEATR W SŁUŻBIE EKOLOGII", stworzonego przez Teatr CHOREA, z inicjatywy aktora i reżysera - Janusza Adama Biedrzyckiego. Manifest opisuje praktyki i rozwiązania poszerzające świadomość ekologiczną w instytucjach kultury.