W czerwcu 2020 zapraszamy na świetne Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki ONLINE! Warsztaty, prowadzone przez wspaniałych instruktorów, przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty i rezerwujcie czas!
KRAV MAGA - warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 6-9 lat
data: 8, 15, 22, 29 czerwca 2020 (poniedziałek)
godzina: 16:15-17:00
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/
wiek uczestników: dzieci w wieku 6-9 lat
czas trwania: 4 x 45 minut
prowadzenie: Elina Toneva
zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, nie prowadzimy rezerwacji miejsc
Uwaga! Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie:
- wygodnego stroju do ćwiczeń fizycznych (spodnie dresowe i t-shirt)
- bosych stóp, lub wygodnego obuwia sportowego
- dwóch krzeseł
- linki/sznurka o długości ok. 3 metrów
- poduszki
- kija od szczotki
- płóciennej torby/poszewki/skarpety wypełnionej 1/2 kg ryżu lub kaszy (rodzaj prowizorycznego worka treningowego)
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Krav Maga" Online (08.06.2020) - część I
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Krav Maga" Online (08.06.2020) - część II
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Krav Maga" Online (15.06.2020)
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Krav Maga" Online (22.06.2020)
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Krav Maga" Online (29.06.2020)
https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/videos/263981544673930/
Zapraszamy na zajęcia ruchowe Krav Maga w formie online! Podczas zajęć będziemy biegać, skakać i turlać się. Pokażemy też jak za pomocą systemu Krav Maga można używać swojego ciała jako narzędzia do samoobrony - jak i czym uderzać, jak i gdzie kopać, jak wywracać się bezpiecznie. Trening zakończymy rozciąganiem i wyciszeniem.
Elina Toneva - pieśniarka, aktorka Teatru CHOREA, wykładowczyni ruchu scenicznego i śpiewu w Szkole Filmowej w Łodzi, wieloletnia instruktorka Krav Magi, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest jednym z liderów programów edukacyjnych i warsztatowych Teatru CHOREA, prowadząc indywidualnie i zespołowo zajęcia dla dzieci i dorosłych, dla aktorów, muzyków, tancerzy, instruktorów teatralnych, w Polsce i na całym świecie. Jej warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, dzięki jej charyzmatycznej osobowości, dużemu doświadczeniu pedagogicznemu. Profesjonalnie łączy elementy ruchu fizycznego, ćwiczeń i zabaw rytmicznych oraz wymagających pieśni tradycyjnych.
BLISKO SIEBIE - TAŃCE PRZYTULAŃCE - rodzinne warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
data: 9 czerwca 2020 (wtorek)
godzina: 16:00-17:00
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/
wiek uczestników: dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 60 minut
prowadzenie: Małgorzata Lipczyńska (Teatr CHOREA)
koszt: udział w warsztatach jest bezpłatny, nie prowadzimy rezerwacji miejsc
Uwaga! Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie:
- wygodnego stroju do ćwiczeń fizycznych
- koca, poduszki, kanapy
Ze względu na specyfikę zajęć prosimy, aby na każde dziecko przypadał jeden dorosły opiekun.
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów dla dzieci "Blisko siebie" Online (09.06.2020)
Zapraszamy na kolejne warsztaty "Blisko siebie - tańce-przytulańce" w wyjątkowej odsłonie - bo prowadzone online prosto z domu Małgorzaty Lipczyńskiej. To prawdziwa szansa na bycie blisko siebie, twórcze wykorzystanie własnej energii, a także poduszek, kanap i kocy. Małgorzata Lipczyńska i jej synek Staś zapraszają uczestników do fikołków, przytulania, turlania, zapasów i wszelkich akrobacji, które można robić w domu. Spróbujemy spożytkować energię, która musi znaleźć ujście, a obecna sytuacja nieco nam to utrudnia.
Małgorzata Lipczyńska - aktorka, tancerka, choreografka, animatorka kultury, instruktorka warsztatowa. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Socjologii oraz Wydziale Humanistycznym, na kierunku Kulturoznawstwo. Tancerka w grupie "Tańce Labiryntu". Współzałożycielka Teatru CHOREA. W latach 2006-2008 pracowała w WTZ "Teatroterapia" przy Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie jako instruktor plastyki ciała. Współtwórczyni choreografii do spektaklu „Isadora. Opowieść o kobiecie”. Tancerka w międzynarodowym projekcie tanecznym „maProject” w reżyserii Liat Magnezy. Współpracowała z wieloma reżyserami i choreografami, m.in.: Pawłem Passinim, Robertem M.Haydenem, Rosanną Gamson, Geraldem Tylerem, Jewgienijem Korniagiem, Jimem Ennisem, Kanem Katsurą. Współpracuje z Teatrem Tańca KIJO. W Polsce i za granicą prowadziła wiele warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z zakresu tańca i teatru. Współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim, prowadząc zajęcia teatralne w Instytucie Kultury Polskiej.
TEATRALNE REWOLUCJE - historia teatru w działaniu - warsztaty teatralno-interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 7-12 lat
data: 13-14 czerwca 2020 (sobota, niedziela)
godzina: 11:00-13:00
miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników
wiek uczestników: dzieci w wieku 7-12 lat
czas trwania: 2 x 120 minut
prowadzenie: Wiktor Moraczewski (Teatr CHOREA)
koszt: 10 zł za dziecko, za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Uwaga! Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych: 13 i 14 czerwca 2020.
Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie:
Dzień 1:
- tektury (kilka większych kawałków)
- nożyczek lub nożyka do papieru, kleju, plasteliny, kartek, patyczków/wykałaczek, kredek
- stołu do pracy
Dzień 2:
- przestrzeni pozwalającej na działanie ruchowe
- ciała gotowego do ruchu i pracy
Na ostatnich warsztatach uczestnicy zgłębiali historię teatru antycznego. Wyruszyli w podróż do starożytnej Grecji i Rzymu. Poprzez różnego rodzaju działania edukacyjno-ruchowe oraz plastyczne mieli możliwość stworzenia autorskich makiet greckiego amfiteatru, poznali tajniki gry rzymskiego mima oraz wykonali charakterystyczne elementy składające na strój i wygląd greckiego aktora.
Podczas czerwcowych warsztatów online uczestnicy, przenosząc się powoli w mroki średniowiecza, przystąpią jeszcze do stworzenia makiet rzymskiego budynku teatralnego - koloseum, oraz dowiedzą się jakie różnorodne przedstawienia się tam odbywały. Drugiego dnia, odwołując się już do tradycji średniowiecznych widowisk religijnych i świeckich, rozpoczną pracę nad konstruowaniem scen, które na kolejnych warsztatach połączą w jedno współczesne misterium.
W trakcie interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych dla dzieci uczestnicy będą mogli zapoznać się z najważniejszymi momentami i pojęciami z historii teatru. Poprzez różnego rodzaju działania artystyczne i edukacyjne wnikną w struktury teatru i przyglądając się im z perspektywy czasu, stworzą własne wyobrażenie tych światów. Przygotują między innymi scenki teatralne inspirowane poszczególnymi epokami, zapoznają się ze specyfiką pracy z tekstem w danym okresie rozwoju teatru i stworzą swoje własne opowieści. Będą mieli okazję na wcielenie się w role osób pracujących w teatrze. Zapoznają się z różnymi stylami teatralnych budynków i wykonają swoje własne budowle. Warsztaty posłużą również przybliżeniu uczestnikom historii kostiumów, scenografii, oświetlenia i muzyki teatralnej w danej epoce. Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć swoje autorskie projekty oraz nie czekając długo, przystąpić do ich realizacji. Aby świat nie zapomniał o działaniach uczestników - zwieńczeniem rocznych warsztatów będzie książką, składająca się z prac powstałych na warsztatach, dotycząca alternatywnej - dziecięcej - historii teatru.
Wiktor Moraczewski - absolwent Kulturoznawstwa, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Łódzkim (Katedra Dramatu i Teatru) oraz student specjalności Teatr w kulturze współczesnej, prowadzonych przez Katedrę Dramatu i Teatru UŁ. Związany z Ośrodkiem Kultury "Górna" w Łodzi, gdzie był współorganizatorem i uczestnikiem polskich i zagranicznych projektów, między innymi "Radar", realizowanego metodą Sensory Labirynth Theatre, której jest certyfikowanym instruktorem. Doświadczenie w tej dziedzinie oraz europejski certyfikat zdobył uczestnicząc w międzynarodowym teatralnym projekcie Ritual Beyond Roots, odbywającym się w ramach programu Erasmus+ w Rumunii i podczas zagranicznych projektów, między innymi w Calypso - Il teatro per il sociale (Włochy). Od 2015 roku współpracuje z Fundacją - Instytutem Teatralnym im. Mieczysława Hertza w Łodzi. W 2016 roku zajmował się adaptacją tekstu i dramaturgią do spektaklu Anny Cichy-Fatygi "Ku wielkiemu morzu" w reżyserii Jacka Orłowskiego. Od 2017 roku współpracuje z Teatrem CHOREA w Łodzi. W ostatnim czasie zrealizował scenariusze do spektakli teatralnych "Ciemność. To co jest ukryte" i "Rój. Sekretne życie społeczne" oraz jako aktor i asystent reżysera brał udział w spektaklu "Tragedia Jana" w reżyserii Waldemara Raźniaka. Instruktor warsztatów literacko-teatralnych w ramach projektów edukacyjno-integracyjnych "Jak w ulu!" i "Laboratorium Kreatywnego Działania". Prowadzi także działalność recenzencką, którą rozpoczął w studenckich gazetach festiwalowych, wydawanych podczas łódzkiego Festiwalu Szkół Teatralnych oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych "Dziatwa". Pisze recenzje dla "Kalejdoskopu" i "Dziennika Łódzkiego".
SOBÓTKI RĘCZNE - rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
data: 13, 20 czerwca 2020 (sobota)
godzina: 15:00-16:00
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/
wiek uczestników: dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 2 x 60 minut
prowadzenie: Jola Królicka i Antoni Kowarski
koszt: udział w warsztatach jest bezpłatny, nie prowadzimy rezerwacji miejsc
Uwaga! Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie następujących materiałów:
13 czerwca:
- butelek plastikowych dużych, małych, opakowań po jogurcie, śmietanie itp.,
- sznurka do łączenia albo miękkiego drucika,
- nożyczek, lub szpikulca do dziurek,
- patyków, aby móc animować
20 czerwca:
- sznurka,
- spinki,
- całego domu
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów rodzinnych "Sobótki ręczne" Online (13.06.2020)
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów rodzinnych "Sobótki ręczne" Online (20.06.2020)
Podczas warsztatów online będziemy z różnych opakowań wykonywać pacynki i marionetki do naszego teatrzyku (13 czerwca). Następnie będziemy stwarzać aktorów z przedmiotów codziennego użytku, bez ich psucia (20 czerwca).
Weekendowe rodzinne zajęcia, adresowane są do dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich opiekunów. W trakcie warsztatów dzieci i rodzice tworzą prace plastyczne na zaproponowany temat, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Projekty nie wymagają od uczestników wyjątkowych zdolności plastycznych ani manualnych. Zajęcia uczą twórczego myślenia i dają możliwość stworzenia czegoś niezwykłego wspólnymi siłami, przy czym opiekunowie tylko wspierają działania dzieci. To one są tu głównymi wykonawcami.
Jola Królicka - artysta plastyk. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. Jako ilustrator współtworzy program TVP "Supełkowe ABC", skierowany do dzieci niedosłyszących. Twórczyni scenografii w spektaklach Teatru CHOREA: "Żarty teatralne", "Rój. Sekretne życie społeczne", „Miasto“.
PIEŚNI NASZYCH SĄSIADÓW - mistrzowskie warsztaty wokalne dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych
data: 21 czerwca 2020 (niedziela)
godzina: 16:00-19:00 (z przerwą w trakcie)
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
czas trwania: 180 minut
prowadzenie: Elżbieta Rojek
koszt: udział w warsztatach jest bezpłatny, nie prowadzimy rezerwacji miejsc
Uwaga! Prowadząca warsztaty prosi, aby 15 minut przed spotkaniem uczestnicy zrobili podstawową rozgrzewkę głosu, która bardzo pomoże w późniejszym śpiewaniu.
Link do rozgrzewki głosowej: https://www.youtube.com/watch?v=rJiO8ptXBwU
Materiały do śpiewania i teksty pieśni zostały opublikowane w wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/618257148770769/
Dostępne są również po kliknięciu w poniższy link:
https://drive.google.com/file/d/1-ey9NRuC0qaWXYwgvzQnBAXsOsMorhBX/view?usp=sharing
Do udziału w warsztatach prosimy także o przygotowanie:
- wygodnego ubrania
- słuchawek (jeśli ktoś potrzebuje)
- wody do picia
- tekstów piosenek (możecie mieć je w komputerze, możecie wydrukować, lub przepisać na kartce, można też mieć ołówek i długopis)
- wygodnego miejsca
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów mistrzowskich "Pieśni naszych sąsiadów" Online (21.06.2020)
Zapraszamy na warsztaty "Pieśni naszych sąsiadów dalekich i bliskich". Tym razem spotkamy się online, ale mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się osobiście, bo nie ma jak bezpośrednie spotkanie, bo dźwięk wibruje, bo jeden głos potrafi zdziałać cuda, a co dopiero kilka głosów! Bo kilka głosów potrafi rozciągnąć korytarz dźwięku pomiędzy niebem a ziemią. Wystarczy stanąć w zamkniętym kręgu z innymi śpiewającymi i można poczuć tę ogromną siłę. Mamy nadzieję, że uda nam się poczuć tę energię i rozwibrować łącza.
Warsztaty mają służyć rozwijaniu naturalnych możliwości wokalnych uczestników i nauce pieśni. Ideą warsztatu jest odkrywanie przez uczestników różnorodnych możliwości głosowych. Zaczniemy od rozgrzewki, a potem pieśni, pieśni, pieśni. Sięgniemy po pieśni naszych mniejszości etnicznych i narodowych, a także po pieśni naszych dalekich i bliskich sąsiadów. Po zakończeniu warsztatu uczestnicy będą mogli samodzielnie zaśpiewać kilka z nich. Elżbieta Rojek spróbuje też przybliżyć uczestnikom wiedzę na temat kręgów kulturowych, z których pochodzą wybrane przez nią pieśni. W programie warsztatu znajdą się różnorodne pieśni - zarówno popularne, jak i pochodzące z prywatnych zbiorów prowadzącej. A więc spotkajmy się i rozwibrujmy te kable i łącza.
Elżbieta Rojek - aktorka, wokalistka i choreografka. Zaangażowana w różnorodne projekty teatralno-muzyczne. Przez wiele lat – czołowa aktorka teatru „Gardzienice”. Współzałożycielka Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w autobusach wiozących ludowe grupy śpiewacze z okolic Chełma do Kazimierza Dolnego na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Karierę wokalną zaczęła w zespole Orkiestra Św. Mikołaja, eksplorując łemkowską i huculską tradycję muzyczną. Kilkakrotnie powracała do Orkiestry jako wokalistka nagrywając płyty „O miłości przy grabieniu siana” oraz „Huculskie muzyki” – płytę uznaną za najlepszą płytę folkową 2006 roku w plebiscycie internautów - Witru@lne Gęśle oraz nagrodzoną trzecim miejscem w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2006. W muzycznych poszukiwaniach najbardziej blisko jej do muzyki etnicznej. Od 2016 współpracuje z multiinstrumentalistką i wokalistką Karoliną Cichą współtworząc koncert Jeden/Wiele a także Waldemarem Rychłym i Mandarem Purandare współtworząc projekt muzyczny - Przystanek Poezja Leśmian po indyjsku. Od lat prowadzi liczne warsztaty muzyczne i teatralne.
MIEJSKI BADYLARZ - rodzinne warsztaty ogrodnicze dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych
data: 27 czerwca 2020 (sobota)
godzina: 11:00-13:00
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/
wiek uczestników: dzieci od 6 roku życia, młodzież i dorośli
czas trwania: 2 x 120 minut
prowadzenie: Janusz Adam Biedrzycki (Teatr CHOREA)
koszt: udział w warsztatach jest bezpłatny, nie prowadzimy rezerwacji miejsc
Tematem czerwcowych warsztatów będą hotele i domki dla owadów zapylających.
Uwaga! Do udziału w warsztatach prosimy o przygotowanie następujących materiałów:
- puszki po warzywach konserwowych,
- rolki po papierze toaletowym,
- korki po winie,
- łubianka po truskawkach, lub stara szuflada, lub mała drewniana skrzynka,
- cegła z otworami, cegła dziurawka,
- kije bambusowe, kijki, gałązki różnych rozmiarów,
- szyszki,
- małe kawałki drewna lub kory drzewnej z wywierconymi dziurkami,
- liście, siano, szyszki, słoma,
- papierowe słomki,
- stara tektura,
- sznurek, sekator, nożyk, nożyczki, cienka długa śrubka do drewna, śrubokręt, wkrętarka z małym wiertłem.
Obejrzyjcie film z Twórczych Warsztatów "Miejski badylarz" Online (27.06.2020)
Familijne warsztaty ogrodnicze „Miejski Badylarz”, to cykl zajęć o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Głównym założeniem zajęć jest doświadczanie natury, poznawanie działań ekologicznych oraz wprowadzanie ich w codzienne życie - w naszym domu, na balkonach, w miejskich przydomowych ogródkach. Zajęcia będą swoistym powrotem do korzeni rodzimych tradycji uprawy i wykorzystywania roślin w gospodarstwie domowym. Do warsztatów będziemy używać przedmiotów z recyklingu i pozostałości z domowych gospodarstw. Zamiast kupować nowe doniczki będziemy sadzić rośliny w nietypowych przedmiotach. Tematyka zajęć będzie się zmieniać w zależności od pory roku. Cykl warsztatów oparty będzie na cyklu wegetatywnym roślin - od sadzenia do zbiorów (owoców, warzyw, kwiatów, ziół). Może się okazać, że nasze zbiory staną się bazą do kolejnych zajęć plastycznych, kulinarnych, przyrodniczych, florystycznych i zielarskich.
Janusz Adam Biedrzycki - Aktor, tancerz, choreograf, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Humanistycznego ze specjalizacją Kulturoznawstwo, folklorystyka, etnologia, teatrologia i filmoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Zarządzania kulturą Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Członek kursu „Pedagog w Teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współpracuje między innymi z: Nettheatre w Lublinie oraz Teatrem Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi. Autor choreografii i reżyser spektakli „Koguty Borsuki i inne Kozły” i „UpadekPsychoSomaticGaym”. Pomysłodawca i reżyser projektu „Brzydal” - cyklu warsztatów zakończonych spektaklem tanecznym. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010 i 2014, oraz Urzędu Miasta Łodzi w latach 2013 i 2017. Pomysłodawca i reżyser projektów: "Vidomi" i "Ciemność.To co jest ukryte" - cykli warsztatów teatralnych zakończonych spektaklami z udziałem osób niewidomych i słabowidzących. Reżyser spektaklu "Rój. Sekretne życie społeczne". Współtwórca podręcznika „Trening fizyczny aktora - od działań indywidualnych do zespołu”.
ASHTANGA JOGA - warsztaty jogi dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, grupa początkująca (Vinyasa) i średniozaawansowana (znajomość przynajmniej połowy I serii Ashtangi)
Uwaga! Warsztaty Ashtanga Joga online przeznaczone są dla zamkniętej grupy osób praktykujących Ashtanga Jogę.
Wszelkie pytania dotyczące zajęć, oraz prośby dołączenia do grupy, prosimy kierować do prowadzącej warsztaty - Majki Justyny, na adres: majka.justyna@gmail.com, lub https://www.facebook.com/majka.justyna.
data: 4, 11, 18, 25 czerwca 2020 (czwartek / zajęcia dla grupy początkującej)
godzina: 17:30-18:30
data: 8, 15, 22 czerwca 2020 (poniedziałek / zajęcia dla grupy średniozaawansowanej)
godzina: 17:30-19:00
miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników praktykujących jogę
prowadzenie: Majka Justyna (Teatr CHOREA)
koszt: udział w warsztatach jest bezpłatny
zapisy/kontakt/informacje: majka.justyna@gmail.com / https://www.facebook.com/majka.justyna
Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, w której asany poprzeplatane są Vinyasami, czyli harmonijnymi sekwencjami, łączącymi ruch z oddechem. Ruch w rytmie oddechu powoduje wytwarzanie ciepła w ciele ćwiczącego, co sprzyja poceniu się oraz intensywnemu oczyszczaniu organizmu i uwalnianiu nagromadzonych toksyn, zarówno w powierzchniowych warstwach podskórnej tkanki tłuszczowej jak i w głębokich warstwach mięśni i narządów wewnętrznych. Praktykując Ashtangę, oczyszczamy ciało oraz trenujemy wytrzymałość, siłę̨ i koncentrację umysłu. Podczas cyklicznych zajęć w Fabryce Sztuki będziemy uczyć się całej Pierwszej Serii, zwanej Joga Chikitsa.
Majka Justyna - tancerka, aktorka, performerka, nauczycielka Ashtanga Jogi. Członkini Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, gdzie poza pracą artystyczną odpowiada także za produkcję spektakli i koncertów, prowadzenie projektów edukacyjnych i społecznych oraz planowanie i pozyskiwanie funduszy. Zajmuje się pracą z ciałem i tańcem od 5 roku życia, począwszy od tańca ludowego w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego "Harnam", przez klasykę, po taniec współczesny, kontakt improwizację i tango argentyńskie. Praktykuje Ashtanga Jogę skupiając się na aspekcie terapeutycznym, równomiernym rozwoju ciała, zapobieganiu kontuzjom oraz odnajdywaniu harmonii między ciałem a umysłem.
ANKIETA!
Kochani uczestnicy Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki!
Prosimy Was o uzupełnienie krótkiej ankiety dotyczącej naszych wydarzeń prowadzonych online.
Wypełniając ją pomożecie nam usprawnić i dostosować warsztaty do Waszych oczekiwań.
Poniżej podajemy link do ankiety z prośbą o jej wypełnienie:
https://forms.gle/PbpjsbKDVkh64yP38
Dziękujemy!
WAŻNE INFORMACJE:
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Czerwcowe Twórcze Warsztaty „Miejski Badylarz", „Blisko siebie - Tańce przytulańce”, "Sobótki ręczne", "Krav Maga" i "Pieśni naszych sąsiadów":
- odbywają w trybie online na Facebooku, na fanpage'u Fabryki Sztuki w Łodzi: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/;
- udział w tych warsztatach jest bezpłatny;
- na te warsztaty nie prowadzimy rezerwacji miejsc.
Czerwcowe Twórcze Warsztaty, "Teatralne rewolucje":
- odbywają się w trybie online, dla zamkniętej grupy uczestników, przez komunikator internetowy;
- koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł za dziecko, za pojedynczy dzień warsztatowy;
- na te warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc.
- System rezerwacji miejsc na te warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00, mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org.
- Nie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele).
- W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię i nazwisko opiekuna.
- Do maila prosimy o załączenie potwierdzenia opłaty za uczestnictwo w warsztacie.
- Płatność za udział w warsztatach należy przelać na konto Fabryki Sztuki w Łodzi: 39 1050 1461 1000 0090 7283 1077.
- W tytule przelewu należy umieścić tytuł warsztatu, datę warsztatu oraz imię i nazwisko uczestnika / opiekuna.
- Osoby, które przesłały potwierdzenie przelewu, dzień przed warsztatem, drogą mailową otrzymają link do wydarzenia.
- W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach, Fabryka Sztuki nie zwraca przelanej opłaty.
- Nadawca przelewu będzie mógł wykorzystać opłatę w późniejszym terminie, na poczet udziału w kolejnych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki.
Czerwcowe Twórcze Warsztaty "Ashtanga Joga":
- przeznaczone są dla zamkniętej grupy osób praktykujących Ashtanga Jogę;
- udział w tych warsztatach jest bezpłatny;
- wszelkie pytania i prośby dołączenia do grupy należy kierować do prowadzącej warsztaty - Majki Justyny, na adres: majka.justyna@gmail.com, lub https://www.facebook.com/majka.justyna.
Twórcze Warsztaty, które nie mogą być przeprowadzone w trybie online zostaną zorganizowane w Fabryce Sztuki w Łodzi w późniejszym terminie.
Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.