IMG 8981
Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu "Sczeźli"

Premiera spektaklu "Sczeźli"

miejsce i czas
30.01-01.02.2007
AOIA, Łódź | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "Sczeźli" Teatru CHOREA, w reżyserii Pawła Passiniego, do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

 

data: 30, 31 stycznia 2007, 1 lutego 2007
miejsce: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

 

Obecność i recepcja pracy Tadeusza Kantora w Polsce dotyczy niemal wyłącznie jego prac plastycznych i spektakli. Trzeba jednak pamiętać, że Kantor stworzył niezwykle bogaty i ciekawy kosmos tekstów. Fascynująca jest ich warstwa literacka. Dzięki autotematyzmowi, bezwzględnym wiwisekcjom, jakich dokonuje Kantor i przede wszystkim niezwykłej uczciwości, z jaką są przeprowadzane, obcujemy z niepowtarzalnym świadectwem procesu twórczego samego w sobie: z jego dynamiką, manowcami, zmaganiem się, klęską i świetnością. Z tego kosmosu reżyser Paweł Passini wybrał zjawisko śmierci, a właściwie sfery śmierci - jak to nazywa Kantor - i jej nieoczekiwanego sąsiedztwa, jakim jest dzieciństwo. To ostatnie rozumiane jest nie tylko jako czas historyczny, element przeszłości, ale również, a może przede wszystkim jako kondycja ludzka - afirmatywny i naiwny stosunek do świata, obcowanie z wyobrażonym na równi z rzeczywistym, swobodna i nieograniczona kreacja, a także incydenty wymykania się jej tworów spod kontroli. Sferę dzieciństwa w spektaklu stanowić będą inspiracje twórczością Brunona Schulza. W tym zestawieniu uderza niezwykła zbieżność metaforyki i pól zainteresowań obu artystów. Dzieciństwo usytuowane w świecie schulzowskich opowiadań, staje się upragnioną arkadią, złotym wiekiem - do którego nieustannie odwołuje się Kantor.

 

Reżyseria, muzyka i scenariusz: Paweł Passini
Występują: Tomasz Rodowicz, Iga Załęczna, Katarzyna Tadeusz, Zenon Pies
Zdjęcia: Marcin Polak
Premiera: 30 stycznia 2007, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

 

Archiwum

poprzednie aktualności

Wiatr 19

Spektakl "Wiatr w sosnach" w Krakowie

miejsce i czas
11.01.2007
CSW, Kraków | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Wiatr w sosnach" Teatru CHOREA, w reżyserii Igi Załęcznej, w Centrum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

FXkjghkfghCD0012

Spektakl "Taniec Lasu" w Warszawie

miejsce i czas
24-26.11.2006
Teatr Montownia, Warszawa | Spektakl

Zapraszamy na pokazy spektaklu "Taniec lasu" stworzonego we współpracy Teatru CHOREA i Teatru Limen, w reżyserii Kana Katsury, w Teatrze Montownia w Warszawie.

DSCF2316

Spektakl "Bakkus" w Łodzi

miejsce i czas
21.11.2006
AOIA, Łódź | Spektakl

Zapraszamy na pokazy spektaklu "Bakkus", stworzonego we współpracy Teatru CHOREA i grupy Earthfall, w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.