311780061 557622509696178 8659675634716411257 n
Strona główna / Aktualności / "(U)KRA­INA BA­JEK W FA­BRY­CE SZTU­KI" | «(У)КРАЇНА КАЗОК У ФАБРИКА ШТУКИ»

"(U)KRA­INA BA­JEK W FA­BRY­CE SZTU­KI" | «(У)КРАЇНА КАЗОК У ФАБРИКА ШТУКИ»

miejsce i czas
04.11.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe wydarzenie "(U)kraina bajek w Fabryce Sztuki - słuchamy ukraińskich baśni ludowych", które odbędzie się w BAWIALNI w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach Wojewódzkiego Programu "Moce nadŁódzkie". Tекст українською нижче. ↓

 

data: 4 listopada 2022 (pią­tek)

godzina: 17:00-18:00

miej­sce: BAWIALNIA w Art_In­ku­ba­to­rze w Fa­bry­ce Sztu­ki w Ło­dzi, (wejście przez budynek A), ul. Ty­mie­niec­kie­go 3
wiek uczest­ni­ków: bez ogra­ni­czeń wie­ko­wych

wstęp: wolny, bezpłatny

 

Fabryka Sztuki w Łodzi, wspólnie z Soundsitive Kids - bajki dla dzieci oraz Soundsitive Studio, zapraszają na wydarzenie, w czasie którego wysłuchamymy najpiękniejszych kraińskich baśni ludowych. Chcielibyśmy, aby tego dnia ukraińskie dzieci mogły nie tylko spędzić razem czas na zabawie w Bawialni, ale także posłuchać znanych i lubianych przez siebie bajek. Po wysłuchaniu wszyscy weźmiemy udział w warsztatach plastycznych, m.in. będziemy malować specjalnie przygotowane na tę okazję kolorowanki.

 

Wydarzenie jest nieodpłatne i odbędzie się w BAWIALNI - stworzonej specjalnie dla dzieci i rodziców z Ukrainy, umiejscowionej na pierwszym piętrze Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi (wejście przez budynek A).

 

 

Za­da­nie „(U)kraina bajek - ukraińskie baśnie ludowe w wersji audio” jest realizowane dzięki finansowaniu z bu­dże­tu Sa­mo­rzą­du Wo­je­wódz­twa Łódz­kie­go, w ra­mach Wo­je­wódz­kie­go Pro­gra­mu “Moce nad­Łódz­kie”.

 

 

 

 

Soundsitive Kids - bajki dla dzieci, Soundsitive Studio разом із Fabryka Sztuki запрошуємо вас на захід, під час якого слухатимемо українські народні казки. Ми хочемо, щоб у цей день українські діти мали змогу не лише провести час разом, граючись у ігровій кімнаті, а й послухати улюблені казки. Після прослуховування ми візьмемо участь у майстер-класах з малювання, в т.ч. будемо розмальовувати книжки-розмальовки, спеціально підготовлені для нашої зустрічі.


Захід безкоштовний і проходитиме на першому поверсі корпусу С Арт-Інкубатора в ігровій кімнаті, створеній спеціально для дітей з України.

Починаємо о 17:00.

Захід триватиме близько 1 години.
До зустрічі в п'ятницю!

 

 

Проект «(У)країна казок - українські народні казки в аудіоверсії» зреалізовано завдяки фінансовій підтримці з бюджету місцевої влади Лодзького Воєводства в рамках обласного проекту Сили надЛодські.

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

tworcze LISTOPAD22 miesiac

Listopadowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki

miejsce i czas
02-30.11.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy do udziału w listopadowych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki w Łodzi! Warsztaty prowadzone przez świetnych instruktorów, przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty, rezerwujcie miejsca i czas!

311521386 447868617478939 1179716038384326775 n

Spektakl "Frida la Vida!" Teatru Fraktal

miejsce i czas
27.10.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Frida la Vida!" Teatru Fraktal, w reżyserii Ewy Marii Wolskiej, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi. Wydarzenie odbywa się w ramach w ramach projektu "Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2022", któ­ry jest or­ga­ni­zo­wa­ny przez Fa­bry­kę Sztu­ki w Ło­dzi.

biesiadujmy chorea

"Biesiadujmy razem w Teatrze CHOREA" | «Свято для всіх у театрі Хорея»

miejsce i czas
21-22.10.2022
Teatr CHOREA | Warsztat

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie "Biesiadujmy razem w Teatrze CHOREA" / «Свято для всіх у театрі Хорея», czyli warsztaty śpiewu i tańców korowodowych oraz warsztaty kulinarne, które zakończy wspólna biesiada. Tекст українською нижче. ↓