SH101652
Strona główna / Aktualności / Spektakl "Sczeźli" w Krakowie

Spektakl "Sczeźli" w Krakowie

miejsce i czas
15.04.2007
Łaźnia Nowa, Kraków | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Sczeźli" Teatru CHOREA, w reżyserii Pawła Passiniego, w Teatrze Łaźnia Nowa z Nowej Huty w Krakowie.

 

data: 15 kwietnia 2007
miejsce: Teatr Łaźnia Nowa z Nowej Huty, Kraków

 

Obecność i recepcja pracy Tadeusza Kantora w Polsce dotyczy niemal wyłącznie jego prac plastycznych i spektakli. Trzeba jednak pamiętać, że Kantor stworzył niezwykle bogaty i ciekawy kosmos tekstów. Fascynująca jest ich warstwa literacka. Dzięki autotematyzmowi, bezwzględnym wiwisekcjom, jakich dokonuje Kantor i przede wszystkim niezwykłej uczciwości, z jaką są przeprowadzane, obcujemy z niepowtarzalnym świadectwem procesu twórczego samego w sobie: z jego dynamiką, manowcami, zmaganiem się, klęską i świetnością. Z tego kosmosu reżyser Paweł Passini wybrał zjawisko śmierci, a właściwie sfery śmierci - jak to nazywa Kantor - i jej nieoczekiwanego sąsiedztwa, jakim jest dzieciństwo. To ostatnie rozumiane jest nie tylko jako czas historyczny, element przeszłości, ale również, a może przede wszystkim jako kondycja ludzka - afirmatywny i naiwny stosunek do świata, obcowanie z wyobrażonym na równi z rzeczywistym, swobodna i nieograniczona kreacja, a także incydenty wymykania się jej tworów spod kontroli. Sferę dzieciństwa w spektaklu stanowić będą inspiracje twórczością Brunona Schulza. W tym zestawieniu uderza niezwykła zbieżność metaforyki i pól zainteresowań obu artystów. Dzieciństwo usytuowane w świecie schulzowskich opowiadań, staje się upragnioną arkadią, złotym wiekiem - do którego nieustannie odwołuje się Kantor.

 

Reżyseria, muzyka i scenariusz: Paweł Passini
Występują: Tomasz Rodowicz, Iga Załęczna, Katarzyna Tadeusz, Zenon Pies
Zdjęcia: Marcin Polak
Premiera: 30 stycznia 2007, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

 

Archiwum

poprzednie aktualności

parada rusza

Manewry Patriotyczne

miejsce i czas
25.03.2007 do 22.11.2009
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy na Manewry Patriotyczne - projekt realizowany przez Teatr CHOREA w latach 2007-2009, penetrujący i ożywiający sferę narodowych wartości.

szczezli 3

Spektakl "Sczeźli" w Warszawie

miejsce i czas
12-14.03.2007
Teatr Nowy Praga, Warszawa | Spektakl

Zapraszamy na pokazy spektaklu "Sczeźli" Teatru CHOREA, w reżyserii Pawła Passiniego, w Teatrze Nowym Praga w Warszawie.

warsztaty eliny2

Warsztaty i spotkania w Teatrze CHOREA i Fabryce Sztuki w Łodzi

miejsce i czas
21.02-18.12.2007
Teatr CHOREA | Warsztat

Zapraszamy na warsztaty, spotkania i pokazy pracy, przygotowywane w 2007 roku, przez Teatr CHOREA i Fabrykę Sztuki w Łodzi.