wakajki na abr
Strona główna / Aktualności / Warsztaty letnie na Abramce!

Warsztaty letnie na Abramce!

miejsce i czas
25.07-12.08.2022
Pasaż Abramowskiego w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na "Warsztaty Letnie na Abramce!" organizowane przez Fabrykę Sztuki, w ramach Twórczych Warsztatów. W wakacyjny czas zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na cykl bezpłatnych wydarzeń na Pasażu Abramowskiego, prowadzony przez artystów związanych z Teatrem CHOREA.

 

W trakcie warsztatów, dzieci będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach, organizowanych na podwórkach i w pasażu. Nauczą się współpracy i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Chcemy wypędzić wakacyjną nudę z podwórek, dlatego proponujemy przeróżne aktywności, skierowane do dzieci w różnym wieku. 

 

Dla najmłodszych dzieci - do 3 roku życia, oraz ich rodziców - przygotowaliśmy rodzinne "Warsztaty muzyczne", podczas których będziemy grać na różnych instrumentach, stukać pukać i nucić rozmaite melodie.

 

Rozbiegane i ciekawskie maluchy - od 6 miesiąca życia do 6 roku życia, razem z rodzicami - zapraszamy do "Multisensorycznego placu zabaw".

 

Wszystkich chętnych, bez względu na wiek, zachęcamy do wzięcia udziału w plastycznych warsztatach kolażu - "Wydrzyj się!".

 

Wszystkie dzieciaki w wieku 7-13 lat zapraszamy też do wspólnej zabawy w teatr! Podczas naszej letniej, teatralnej przygody, młodzi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu podwórkowego spektaklu, poznają legendę związaną z ulicą Piotrkowską i opracują grę terenową, której premiera odbędzie się w sobotę, 30 lipca, podczas plenerowego, sąsiedzkiego, rodzinnego wydarzenia - "Urodziny Łodzi na Abramce!", realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi i Teatr CHOREA, w ramach projektu "Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr". 

 

WAŻNE INFORMACJE 

* Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. 
* Na wszystkie warsztaty obowiązuje wstęp wolny. 
* Na wszystkie warsztaty prosimy o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.

 

 

HARMONOGRAM "Warsztatów Letnich na Abramce!"

 


"WARSZTATY MUZYCZNE" - WARSZTATY MUZYKOWANIA DLA DZIECI W WIEKU 0 - 3 LATA I RODZICÓW 

"Warsztaty muzyczne" w dniu 12 sierpnia 2022 (piątek) - ODWOŁANE

data: 25, 28, 29 lipca 2022 (poniedziałek, czwartek, piątek) 
godzina: 11:00-12:00  
data: 26, 27 lipca 2022 (wtorek, środa) 
godzina: 12:00-13:00 
data: 9, 12 sierpnia 2022 (wtorek, piątek)
godzina: 11:00-12:00
miejsce: Pasaż Abramowskiego w Łodzi  
wiek uczestników: dzieci w wieku 0 - 3 lata, wraz z rodzicami, lub dorosłymi opiekunami
prowadzenie: Natalia Wicher / Tadaam - Pracownia Muzyczna / https://www.facebook.com/tadaam.eu / https://tadaam.eu  


Na zajęciach będziemy śpiewać w rozmaitych skalach, stylach i tempach, a także rytmizować i improwizować wokalnie i ruchowo, pobudzając kreatywność i muzyczną wrażliwość u dzieci. Wszystko odbywa się w formie swobodnej zabawy, z towarzyszeniem kolorowych rekwizytów i instrumentów. Wystarczy wygodny strój i otwartość na wspólne muzykowanie! Podstawą zajęć gordonowskich jest zanurzenie dziecka w muzycznej różnorodności, której nie spotka ono nigdzie indziej. Podczas zajęć dialogujemy z dziećmi ucząc je ROZUMIENIA muzyki, czyli audiowania, myślenia muzycznego, a nie tylko odtwarzania muzyki. Przyspieszamy tym samym rozwój mowy oraz możliwości szybszego przyswajania wiedzy z innych dziedzin. 

 

 

"WYDRZYJ SIĘ!" - WARSZTATY KOLAŻU DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH 

data: 25, 26, 27, 28, 29 lipca 2022 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek) 
godzina: 11:00-13:00 
miejsce: Pasaż Abramowskiego w Łodzi  
wiek uczestników: bez ograniczeń wiekowych
prowadzenie: Dagmara Appel / Pracowania Zachwyty / https://www.facebook.com/ach.zachwyty / https://www.zachwyty.art 

Warsztaty mają charakter twórczy oraz terapeutyczny. Będziemy darli różne rzeczy i będziemy się darli do woli. Darcie jest potrzebne. Czasem bez darcia po prostu nie da rady. Są momenty, gdy nic tak nie pomaga jak dobre, solidne wydarcie. Na warsztatach będziemy drzeć, a nawet drzeć się. Dowiemy się, co można drzeć i wydzierać. Podziałamy z tak wdzięczną materią, jaką jest papier, choć z innymi też spróbujemy. Bo przecież nie tylko papier się drze. Będziemy drzeć, ciąć i wycinać, a potem składać, dokładać i przekładać, aż powstanie obraz naszej Łodzi. Innymi słowy będziemy robić kolaże, łącząc różne rodzaje grafiki i papieru, a także różne techniki rysunku. Poprzez tworzenie, uczestnicy sami dowiedzą się czym jest kolaż i jak powstaje. Stworzą też własne kolaże. 


Będziemy też darli stare ubrania i inne materiały - takie działanie także ma cudowną moc terapeutyczną - odstresowuje i pozytywnie angażuje. Podartymi skrawkami materiałów będziemy mogli napełniać małe i duże poduszki. Będziemy wymyślać dla nich różne kształty i rozmiary. Potem je zszyjemy i zaszyjemy, a uczestnicy będą mogli je zabrać ze sobą do domów - swoje osobiste, wydarte i wytargane poduszki. Możemy też zrobić jedną wielką, wspólną poduchę - pufę do leżenia i relaksu. Będziemy korzystać ze starych gazet, ubrań i innych recyklingowych materiałów, w duchu idei “zero waste”, aby dać rzeczom kolejne życie. 

UWAGA!
Uczestnicy mogą przynieść ze sobą stare ubrania, lub inne materiały, które będziemy mogli podrzeć. Prowadzący również dostarczą rozmaite materiały do darcia. 

 

 

"ROBIMY SPEKTAKL PODWÓRKOWY" - WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI W WIEKU 7 - 13 LAT 

data: 25, 26, 27, 28, 29 lipca 2022 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek) 
data: 8, 9, 10, 11, 12 sierpnia 2022 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek) 
godzina: 12:00-14:00 
miejsce: Pasaż Abramowskiego w Łodzi  
wiek uczestników: dzieci w wieku 7 - 13 lat
prowadzenie: Teatr CHOREA / https://www.facebook.com/choreateatr / https://www.chorea.com.pl/pl 

Będziemy się bawić, poznawać i rozmawiać o legendzie związanej z powstaniem ulicy Piotrkowskiej. Opracujemy też grę terenową, której premiera odbędzie się w sobotę, 30 lipca 2022, podczas plenerowego, sąsiedzkiego, rodzinnego wydarzenia - "Urodziny Łodzi na Abramce!", realizowanego w Pasażu Abramowskiego w Łodzi, przez Fabrykę Sztuki i Teatr CHOREA, w ramach projektu "Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr". 

 

 

"SPACERY DŹWIĘKOWE" - WARSZTATY DŹWIĘKOWE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

data: 8, 9, 10, 11, 12 sierpnia 2022 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek) godzina: 11:00-13:00 
miejsce: Pasaż Abramowskiego w Łodzi  
wiek uczestników: bez ograniczeń
prowadzenie: Rafał Kołacki

 

Warsztaty z uważnego słuchania - będą polegały na staniu, chodzeniu, leżeniu, bieganiu i wykonywaniu innych codziennych czynności, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na pogłębione słuchanie. Będziemy słuchali dźwięków, które nas otaczają, funkcjonują w naszym najbliższym środowisku. Będziemy zwracali uwagę na rodzaj i charakter tych dźwięków. Czy są one dla nas przyjemne, czy je lubimy, a może nie są przyjemne i ich nie lubimy? Będziemy analizować jakie jest ich źródło, czy zmienia się ono podczas trwania dźwięku. Czy dźwięki pojawiają się na chwilę, czy egzystują w naszym krajobrazie cały czas. Odpowiemy na kilka ważnych pytań, między innymi: czy krajobraz może być tylko wizualny czy także dźwiękowy i jakie są jego elementy składowe. Odpowiemy też na pytanie czy wszystkie dźwięki, które są wokół nas możemy usłyszeć, czy istnieją również te dla nas niesłyszalne. Będziemy słuchać, nagrywać i analizować, a także doświadczać - słuchowo i fizycznie - różnego rodzaju dźwięków, a przede wszystkim dobrze się bawić. 

 

 

"MULTISENSORYCZNY PLACA ZABAW" - WARSZTATY SENSORYCZNE DLA DZIECI W WIEKU 0,5 ROKU - 6 LAT I RODZICÓW 

data: 10, 11 sierpnia 2022 (środa, czwartek) 
godzina: 12:00-14:00 
miejsce: Pasaż Abramowskiego w Łodzi  
wiek uczestników: dzieci w wieku 0,5 roku - 3 lata, wraz z rodzicami, lub dorosłymi opiekunami
prowadzenie: HULAJ DUSZA / https://www.facebook.com/hulajdusza.net / https://hulajdusza.com.pl 

Multisensoryczny, mobilny plac zabaw "Hulaj Dusza!", to niezapomniana wyprawa do krainy różnorodnych faktur, dźwięków, kolorów i kształtów. Podczas spotkań warsztatowych dzieci będą mogły cieszyć się kontaktem z różnorodnymi bodźcami, stymulującymi wszystkie zmysły. Czekać na nie będą wyspy wypełnione po brzegi substancjami, materiałami, takimi jak: kisiel, makarony, zboże, masy mączne, księżycowy piasek, ciecz nienewtonowska i wiele innych - w pięknych, bajkowych aranżacjach. Każda wyspa to inna historia, inny pomysł na stylizację, dzięki czemu dzieci co chwilę odkrywają coś nowego. Wyróżnia nas dbałość o szczegóły, kreatywność w tworzeniu aranżacji, dopasowywanie się do pór roku, oczekiwanej tematyki, okoliczności z aranżacją i wyposażeniem placu zabaw. Podczas zabawy, na terenie multisensorycznego placu zabaw będzie obecnych 2 animatorów. Ich zadaniem jest zachęcanie dzieci do wspólnego hulania, wykonywanie doświadczeń lub mas plastycznych według przepisów (ciastoliny, kaszoliny, slime'y, itp.)

 

 

Warsztaty odbywają się w ramach programu Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki 2022. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

mkidn 

 

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

finisa zdjecie w tle kopia

"Powarsztatowy finisaż, czyli historie o kłakach, żenadzie i radości"

miejsce i czas
03.07.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na "Powarsztatowy finisaż, czyli historie o kłakach, żenadzie i radości" - finał I modułu warsztatowego "TEATR W DZIAŁANIU: JA W SZTUCE - FORMY SZTUK/I WE MNIE" z Igą Załęczną. Wydarzenie odbywa się jako część działań z partnerami, w ramach projektu "Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2022", który jest organizowany przez Fabrykę Sztuki w Łodzi.

tworcze lipiecj22 miesiac

Wakacyjne Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki

miejsce i czas
02.07-31.08.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy do udziału w lipcowych i sierpniowych - wakacyjnych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki w Łodzi! Warsztaty prowadzone przez świetnych instruktorów, przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty, rezerwujcie miejsca i czas!

wakacje chorea 22 wydarzenie

Wakacje z Teatrem CHOREA!

miejsce i czas
27.06-01.07.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Gorąco zapraszamy na Wakacje z Teatrem CHOREA! Od 27 czerwca do 1 lipca 2022 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 10 roku życia, na bogatą serię kreatywnych, całodziennych, multidyscyplinarnych warsztatów! Jeżeli Twoje dziecko nie wyjeżdża z miasta na początku tegorocznych wakacji  - przyjdźcie koniecznie na Tymienieckiego 3!