062 20111208 21 56 18 IMG 4463
Strona główna / Aktualności / Teatr CHOREA laureatem plebiscytu "Punkt dla Łodzi"

Teatr CHOREA laureatem plebiscytu "Punkt dla Łodzi"

miejsce i czas
12.12.2012
Teatr CHOREA | Projekt

Z ogromną dumą i radością informujemy, że Teatr CHOREA został laureatem trzeciej edycji plebiscytu “Punkt dla Łodzi” 2012, w kategorii WYDARZENIA, za 3 niezwykłe projekty...

 

1. Międzynarodowy Festiwal Teatralny “RETROPERSPEKTYWY” 2012
2. Spektakl “SZPERA 42″
3. Spektakl “ORATORIUM DANCE PROJECT”

 

Celem plebiscytu “Punkt dla Łodzi” jest wyróżnienie godnych naśladowania inwestycji, działań i inicjatyw wpływających pozytywnie na wygląd naszego miasta.

 

Brzydka Łódź to niestety nie jedynie stereotyp, ale również określenie adekwatne do stanu faktycznego wielu miejsc w naszym mieście. Tym ważniejsze jest, aby doceniać osoby podejmujące wysiłek w kierunku odmienienia własnego skrawka miasta, wyłamujące się spod norm bierności, marazmu, chaosu i akceptacji dla brzydoty. Uważamy że Łódź jest specyficzna i trzeba tę jej specyfikę odpowiednio odświeżyć, wydobyć i pokazać, żeby zaczęła oczarowywać…

 

Już po raz trzeci w plebiscycie wyróżnione zostały przykłady pozytywnych działań, zmian i ekscytujących wydarzeń. Plebiscyt “Punkt dla Łodzi” ma wymiar międzynarodowy. Został objęty patronatem sieci “Community Planning” o zasięgu ogólnoświatowym, której celem jest wymiana dobrych praktyk związanych z udziałem mieszkańców w tworzeniu własnego środowiska życia.

 

http://punktdlalodzi.pl/

 

Archiwum

poprzednie aktualności

CHOREA International Workshops

"Ciało / Ruch / Głos" Międzynadorowe Warsztaty Teatru CHOREA

miejsce i czas
19-24.11.2012
Teatr CHOREA | Warsztat

Zapraszamy na Międzynarodowe Intensywne Warsztaty Teatru CHOREA "CIAŁO / RUCH / GŁOS – AKTOR WIELOWYMIAROWY", w Fabryce Sztuki w Łodzi.

IMG 0534

Premiera spektaklu "Szpera 42"

miejsce i czas
24.08-04.09.2012
Teatr Szwalnia w Łodzi / teren dawnego getta łódzkiego | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "Szpera 42" stworzonego we współpracy Teatru CHOREA, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi i izraelskiej reżyserki Ruthie Osterman, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2012 (do Teatru Szwalnia w Łodzi), oraz w ramach projektu "Szpera 1942" - obchodów 70 rocznicy deportacji Żydów z łódzkiego getta (na terenie dawnego getta łódzkiego).

piesni 2

Premiera koncertu "Pieśni Świata"

miejsce i czas
22.08.2012
Klub Wytwórnia, Łódź | Koncert

Zapraszamy na premierę koncertu "Pieśni Świata" w wykonaniu Wielkiego Chóru Młodej CHOREI, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2012, w Klubie Wytwórnia w Łodzi.