chorea warsztaty3
Strona główna / Aktualności / Warsztaty Teatru CHOREA "Alfabety sceny"

Warsztaty Teatru CHOREA "Alfabety sceny"

miejsce i czas
31.05-06.06.2009
Teatr CHOREA | Warsztat

Zapraszamy na intensywne, międzynarodowe warsztaty Teatru CHOREA "ALFABETY SCENY - CIAŁO, GŁOS, RYTM", w Fabryce Sztuki w Łodzi.

 

data: 31 maja 2009 - 6 czerwca 2009
godzina: 10:00-18:00
miejsce: Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
prowadzenie: artyści Teatru CHOREA
zapisy: chorea@chorea.com.pl

 

Sześciodniowy warsztat będzie intensywnym treningiem aktorskim, opartym na doświadczeniach Teatru CHOREA. Skoncentrujemy się na pracy z ciałem, głosem i rytmem oraz na poszukiwaniu możliwości używania przez aktora wszystkich tych środków jednocześnie. Warsztaty obejmą wymagający trening kondycyjny i sprawnościowy z elementami akrobatyki, pracę z ruchem scenicznym i elementami tańca, tworzenie choreografii opartych na nieparzystych formułach rytmicznych oraz pracę z głosem - od ćwiczeń oddechowych po niekonwencjonalne sposoby wykorzystania aparatu głosowego i naukę pieśni. Celem warsztatu będzie rozwijanie w obrębie grupy uczestników różnorodnego języka ekspresji i komunikacji oraz oryginalnych, nowatorskich form teatralnych.

 

Warsztaty kierowane są do grup teatralnych, szkół artystycznych i osób z całego świata, zainteresowanych pracą teatralną, muzyczną i taneczną.

Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

 

CIAŁO
Każdy dzień rozpocznie intensywny trening fizyczny opracowany przez aktorów CHOREI. Następnym etapem będzie wprowadzenie elementów akrobatyki, w tym podstawy pracy z partnerem i przestrzenią, wzajemna uwaga, asekuracja, świadomość własnego ciała, świadomość grupy, współdziałanie z partnerem. Zajmiemy się też choreografią, która jest wynikiem wieloletnich studiów zespołu nad ikonografią antyczną, rysunkami przedstawionymi na ceramice, płaskorzeźbach i mozaikach antycznych. Na strukturach ruchowych wypracowanych przez uczestników będą budowane muzyczne układy polifoniczne i polirytmiczne. Część pracy będzie poświęcona budowaniu muzyczności, dynamiki i energii grupy.

 

GŁOS
Podstawowe ćwiczenia oddechowe, opanowanie oddechu przeponowego, uruchamianie rezonatorów i praca nad barwą głosu posłużą rozwijaniu naturalnych możliwości głosowych uczestników. Następnym krokiem będzie budowanie złożonych współbrzmień harmonicznych oraz nauka pieśni polifonicznych z różnych kręgów tradycji, oraz pieśni antycznej Grecji w opracowaniach CHOREI. 

 

RYTM
Istotna część warsztatów poświęcona będzie pracy z rytmem oraz jego znaczeniu w teatrze. Główny nacisk położymy na rytmy nieregularne, charakterystyczne dla Starożytności, muzyki Bałkanów, Bliskiego Wschodu oraz Jazzu. Praca z rytmem pozwoli nam przedstawić naszą metodę realizowania tekstu i muzyki na scenie. Będziemy wprowadzać rytmy nieparzyste za pomocą prostych kroków, uderzeń dłoni, głosu i zrytmizowanych gestów. Skupimy się na znalezieniu rytmiczności własnego ciała, rytmiczności i pulsu grupy. Posłużymy się oryginalnymi fragmentami dramatów starogreckich i pieśni antycznych, a także kompozycjami z naszych spektakli.

 

Końcowym etapem warsztatów będzie połączenie trzech wyżej opisanych elementów treningu aktorskiego CHOREI i stworzenie krótkiej formy teatralnej.

 

Koszt udziału w warsztatach: 300 Euro

Koszty podróży, wyżywienia i noclegów pokrywają uczestnicy.

Na miejscu oferujemy bezpłatnie: kawę, herbatę, wodę i przekąski.

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

MG 7393

Spektakl "Gry [w] Pana Cogito" w Ciechanowie

miejsce i czas
19.05.2009
Festiwal Teatralny Dionizje, Ciechanów | Spektakl

Zapraszamy na spektakl “Gry (w) Pana Cogito” Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, na 17 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dionizje" w Ciechanowie.

544512 370467856395239 1773891529 n

Spektakl "Gry [w] Pana Cogito" w Łodzi

miejsce i czas
25-27.04.2009
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na spektakl “Gry (w) Pana Cogito” Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, na scenie Fabryki Sztuki w Łodzi.

DSC 8088

Spektakl "Tehillim/Psalmy" w Łodzi i Kaliszu

miejsce i czas
02-03.04.2009
Fabryka Sztuki w Łodzi / Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | Spektakl

Zapraszamy na spektakl "Tehillim/Psalmy" Teatru CHOREA i neTTheatre, w reżyserii Pawła Passiniego, do Fabryki Sztuki w Łodzi oraz w ramach Kaliskiej "Nocy Teatrów" w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.