47255 103303836398150 7430562 n
Strona główna / Aktualności / Monodram "Przyjąć Nie"

Monodram "Przyjąć Nie"

miejsce i czas
13.12.2014
Teatr CHOREA | Spektakl

Zapraszamy na pokaz monodramu "PRZYJĄĆ NIE" w wykonaniu Oli Szałek, w Teatrze CHOREA w Łodzi.

 

data: 13 grudnia 2014
godzina: 18:00
miejsce: Teatr CHOREA (sala drewniana), Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wstęp: wolny
informacje / rezerwacja miejsc: chorea.warsztaty@gmail.com

 

 

Spektakl "PRZYJĄĆ NIE" To nie tylko pantomimiczna refleksja na temat życia z Zespołem Aspergera, ale również głos w sprawie ludzi dotkniętych autyzmem. To przedstawienie w formie monodramu do wiersza Oli – dziewczyny z Zespołem Aspergera. Spektakl jest w dużej części pantomimą, wykonaną przez absolwentkę łódzkiego liceum, jedynego w Polsce z klasami terapeutycznymi. Trafiają tutaj uczniowie z zaburzeniami zachowania, z autyzmem, z Zespołem Aspergera, fobiami i innymi dysfunkcjami społecznymi i emocjonalnymi. Ola w trudnej dla siebie sytuacji emocjonalnej napisała wiersz o tym, co przeżywa człowiek dotknięty autyzmem: nierozumiany i odrzucony. Ola zapytana o to, co by chciała przekazać ludziom tym wierszem i spektaklem, powiedziała: „chciałabym byście mnie akceptowali i by nikt mnie nie traktował jak jakiegoś dziwoląga”. Spektakl pokazuje jak ogromną siłę ma sztuka, jak ważne jest to, by uwidaczniać światu siebie przez piękno śpiewania, grania, kreowania.

 

Występuje: Aleksandra Szałek - członkini Wielkiego Chóru Młodej CHOREI, uczestniczka wielu projektów artystycznych, społecznych i edukacyjnych organizowanych przez Teatr CHOREA i Fabrykę Sztuki w Łodzi.

 

Archiwum

poprzednie aktualności

CHOREA warsztatyfot.Rami Shaya

Warsztaty Teatru CHOREA w Bielsku-Białej i Chorzowie

miejsce i czas
10-11.12.2014
MDK im. W. Kubisz w Bielsku-Białej, MDK Batory w Chorzowie | Warsztat

Teatr CHOREA poprowadzi warsztaty teatralne poprawy kompetencji, dla animatorów kultury, instruktorów i nauczycieli, w ramach współpracy Narodowego Centrum Kultury i programu "Dom Kultury +" oraz Miejskiego Domu Kultury Batory w Chorzowie, a także Miejskiego Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

tlo fiolet

Teatr CHOREA na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

miejsce i czas
08-09.12.2014
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu | Warsztat

Zapraszamy na prezentację i warsztaty Teatru CHOREA na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów, w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

A 8702a

Koncert "Engi Vengi" w Łodzi

miejsce i czas
30.11.2014
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi | Koncert

Zapraszamy na koncert "ENGI VENGI" Wielkiego Chóru Młodej CHOREI, w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi.