retroperspektywy smierc na gruszy fot. agnieszka cytacka 40
Strona główna / Aktualności / Podsumowanie sezonu 2021/2022

Podsumowanie sezonu 2021/2022

miejsce i czas
01.09.2022
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem sezonu teatralnego 2021/2022 w Teatrze CHOREA (między 1 września 2021 a 31 sierpnia 2022). Ile premier stworzyliśmy? Ile spektakli i koncertów zagraliśmy? Dokąd podróżowaliśmy? Czy otrzymaliśmy jakieś wyróżnienia? Wszystkiego dowiecie się zerkając poniżej.

 

 

Projekty realizowane przez Teatr CHOREA w sezonie 2021/2022 (od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022)

 

  • PROJEKT PRZESTRZENIE SZTUKI ŁÓDŹ - TEATR 2021

Od czerwca do grudnia 2021 Fabryka Sztuki w Łodzi, w partnerstwie z Teatrem CHOREA, realizowała nowy projekt społeczno-edukacyjno-artystyczny "Przestrzenie Sztuki", w ramach ogólnopolskiego programu, rozwijanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, pod skrzydłami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Podczas realizacji zadania przeprowadziliśmy organizację licznych wydarzeń, adresowanych do twórców teatru niezależnego, lokalnej społeczności i łódzkiego środowiska artystycznego. Podczas trwania projektu zaprosiliśmy do włączenia się w organizowane przez nas inicjatywy:

1. SZKLARNIA - INKUBATOR TEATRALNY - konkurs dla teatrów niezależnych

2. WŁĄCZ SIĘ! - SIECIOWANIE TEATRÓW OFFOWYCH

3. FABRYKA LOKALNIE - działania społeczno edukacyjne

4. Działania artystyczne o charakterze edukacyjno-profesjonalizującym

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

  • PROJEKT PRZESTRZENIE SZTUKI ŁÓDŹ - TEATR 2022

W 2022 roku Fabryka Sztuki w Łodzi, w partnerstwie z Teatrem CHOREA, kontynuowała realizację projektu społeczno-edukacyjno-artystycznego "Przestrzenie Sztuki", w ramach ogólnopolskiego programu, rozwijanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, pod skrzydłami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt polegał na rozwijaniu inicjatyw i współpracy rozpoczętych w 2021 roku. Do programu wprowadziliśmy nowe działania edukacyjno-społeczne i artystyczne o charakterze edukacyjno-profesjonalizującym. Zrealizowaliśmy kilkuczłonowy program podzielony na trzy moduły:

1. SZKLARNIA - INKUBATOR TEATRALNY - konkurs dla twórców i teatrów niezależnych, zainteresowanych wsparciem w tworzeniu autorskich projektów

2. WŁĄCZ SIĘ! - sieciowanie teatrów niezależnych

3. FABRYKA LOKALNIE - działania społeczno edukacyjne

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

  • TWÓRCZE WARSZTATY W FABRYCE SZTUKI W ŁODZI 2021 i 2022

Całoroczny program wydarzeń edukacyjno-artystycznych, przeznaczonych dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych, organizowanych w myśl idei warsztatów rodzinnych i międzypokoleniowych. W programie cyklu znajdują się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także warsztaty mistrzowskie, prowadzone przez doświadczonych instruktorów i artystów z Polski i zagranicy.

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki od 2022 roku, to także program przygotowany we współpracy ze szkołami oraz nastawiony na kompleksową pracę edukacyjno-kulturalną w lokalnym środowisku. Zadaniem programu jest wzmacnianie i rozwijanie kapitału społecznego, zachęcanie do korzystania z oferty kulturalnej, umożliwianie i ułatwianie dostępu do kultury, rozwijanie kompetencji społecznych, docieranie do osób zagrożonych wykluczeniem z powodów materialnych, zdrowotnych i innych. Na program składają się bezpłatne, całoroczne cykle warsztatowe dla konkretnych grup szkolnych, mieszkańców terenów wokół Fabryki Sztuki oraz warsztaty z zaproszonymi gośćmi. Aby oferta była kompleksowa zadanie kierujemy zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Ponadto równoległe odbyły się szkolenia kadry kultury, w zakresie kierowania oferty kulturalnej do odbiorców zagrożonych wykluczeniem.

Warsztaty w 2021 roku finansowane były ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Warsztaty w 2022 roku finansowane były ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Miasta Łodzi.

 

  • LABORATORIUM KREATYWNEGO DZIAŁANIA III / 2021

Cykl interdyscyplinarnych, eksperckich, mistrzowskich warsztatów z zakresu teatru oraz tematów z nim związanych (reżyseria światła i dźwięku w przedstawieniach teatralnych, praca nad scenografią, muzyką i scenariuszem teatralnym, elementy produkcji i promocji wydarzeń kulturalnych, animacja kultury, zajęcia ruchowo-teatralne, rola pedagoga teatralnego, zasady wolontariatu), oraz cotygodniowe spotkania warsztatowe Młodzieżowej i Senioralnej Grupy Teatralnej CHOREA. Trzeci Edycja projektu realizowana była od maja do grudnia 2021.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

  • SPEKTAKL "SCHULZ: PĘTLA" W PROGRAMIE TEATR POLSKA 2021

Spektakl „Schulz: Pętla” w reżyserii Konrada Dworakowskiego, w wykonaniu Teatru CHOREA, został zakwalifikowany do programu Teatr Polska 2021. Cykl pokazów spektaklu odbył się w październiku 2021, w 7 miastach w Polsce.

Program Teatr Polska organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

  • PROJEKT "SCHULZ - GROTOWSKI: PRZEKRACZANIE GRANIC" 2021

Projekt "Schulz - Grotowski: przekraczanie granic", zakładał przeprowadzenie działań artystycznych we Lwowie i stanowił kontynuację zadania "Pogranicze Kultur. Teatr CHOREA w dialogu z Ukrainą" zrealizowanego przez Teatr CHOREA w formule online w 2020 roku, w ramach programu Instytutu Adama Mickiewicza "Kulturalne pomosty". W październiku i listopadzie 2021 Teatr CHOREA zaprezentował online we Lwowie teatralny dyptyk: spektakl „Schulz: Pętla” w reżyserii Konrada Dworakowskiego, zrealizowany na podstawie "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod Klepsydrą", oraz spektakl ”ja, bóg” w reżyserii i wykonaniu Tomasza Rodowicza i Joanny Chmieleckiej, na podstawie tekstów Jerzego Grotowskiego. Na początku grudnia 2021 Teatr CHOREA na żywo zaprezentował we Lwowie spektakl ”ja, bóg”. Podzieliliśmy się również naszymi metodami i technikami pracy, podczas intensywnych mistrzowskich warsztatów teatralnych, które dla lwowskich aktorów i twórców teatralnych poprowadzili Tomasz Rodowicz, Joanna Chmielecka i Konrad Dworakowski.

 

  • FERIE ZIMOWE Z TEATREM CHOREA 2022

Od 14 do 18 lutego 2022 zaprosiliśmy dzieci od 7 do 10 roku życia, na serię kreatywnych, całodziennych warsztatów. W programie pięciodniowych ferii znalazły się: warsztaty gier i zabaw integracyjnych, warsztaty Krav Magi, warsztaty ceramiczne, plastyczne, taneczne, muzyczno-wokalne, teatralne i ruchowo-relaksacyjne.

Od 21 do 25 lutego 2022 zaprosiliśmy dzieci od i młodzież od 11 do 15 roku życia, na serię kreatywnych, całodziennych warsztatów. W programie pięciodniowych ferii znalazły się: warsztaty gier i zabaw integracyjnych, warsztaty teatralne, bębniarskie, plastyczne, taneczne, antydyskryminacyjne, warsztaty z tworzenia tablic marzeń oraz warsztaty ruchowo-relaksacyjne.

 

  • NOCOWANKA W TEATRZE CHOREA 2022

3 i 4 czerwca 2022 zaprosiliśmy dzieci od 6 roku życia, na NOCOWANKĘ w Teatrze CHOREA. Tematem przewodnim wydarzenia były gry i zabawy podwórkowe, między innymi: kapsle, podchody z latarkami, gra w gumę, gra w chowanego, raz, dwa, trzy - baba Jaga patrzy, berek, wyliczanki. Na dobranoc obejrzeliśmy kultowe polskie wieczorynki. Rano wspólnie przygotowaliśmy pyszne śniadanie.

 

  • GRA PLANSZOWA O TEATRZE CHOREA 2022

22 czerwca 2022 odbyła się inauguracja gry planszowej poświęconej działalności Teatru CHOREA. Podczas inauguracji można było spotkać się w gronie znajomych, sprawdzić swoją znajomość zagadnień związanych z naszym Teatrem, jego twórcami, artystami i działaniami, a przede wszystkim - miło spędzić czas. Gra powstała podczas szkolenia Akademii Gier Edukacyjnych, organizowanego przez Fundację FERSO. Autorami gry są: Janusz Adam Biedrzycki, Joanna Filarska, Katarzyna Jasińska / Gra-Fika i zespół Teatru CHOREA.

 

  • WAKACJE Z TEATREM CHOREA 2022

Od 27 czerwca do 1 lipca 2022 zaprosiliśmy dzieci od 7 do 10 roku życia, na bogatą serię kreatywnych, całodziennych, multidyscyplinarnych warsztatów. W programie wakacji znalazły się: warsztaty ceramiczne, teatralne, sportowe, plastyczne, taneczne, warsztaty gier i zabaw integracyjnych.

 

  • TEATR CHOREA W PROJEKCIE ACT IN_OUT 2022

ACT IN_OUT to dwuletnia inicjatywa Fabryki Sztuki w Łodzi, islandzkiego centrum kultury Slaturhusid, teatru tańca Carte Blanche w Bergen, Teatru Visjoner w Oslo oraz Teatru CHOREA w Łodzi, realizowana w trzech obszarach: muzyka, teatr i rezydencje. Cykl obejmuje koncerty niezależnych zespołów polskich i islandzkich, spektakle teatru, teatru tańca i widowiska literacko-muzyczne, a także seminaria oraz działania edukacyjne. ACT IN_OUT to także wzajemne odkrywanie tego, co nas kulturowo łączy, a co różni i przekuwanie tego w artystyczną wartość. Teatr CHOREA był odpowiedzialny za realizację teatralno-muzycznego modułu projektu ACTIN_OUT i realizację oraz pokazy spektakli teatru tańca oraz widowisk literacko-muzycznych.

Projekt ACT IN OUT organizowany jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi, Visioner Teater z Oslo i Teatrem Carte Blanche z Bergen i jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG.

 

  • MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY RETROPERSPEKTYWY 2022

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2022: POCZĄTEK NOWEGO ŚWIATA, odbył się w dniach 19-28 sierpnia 2022, w Fabryce Sztuki w Łodzi.Temat tej edycji poświęcony był rozważaniom o zagrożeniach dla naszej planety i gatunku ludzkiego.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z budżetu Miasta Łodzi.

 

 

Premiery Teatru CHOREA w sezonie 2021/22 (od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022)

 

1. Premiera spektaklu "Sklep z dobrym humorem"

data: 11 grudnia 2021, godzina: 17:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Koncepcja i prowadzenie grupy: Joanna Filarska

Scenariusz i reżyseria: Paweł Głowaty i dzieci

Scenografia i kostiumy: Jola Królicka i dzieci

Reżyseria światła: Tomasz Krukowski

Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański

Występują: Iga Appel, Dawid Będkowski, Lena Chojnacka, Marysia Dłabich, Kalina Jaguszewska, Kaja Jaszewska, Kalina Klimek, Dawid Łyczko, Wiktor Moraczewski, Jurek Paluch, Zosia Pośnik, Asia Sarna, Anielka Światopełk-Mirska, Antek Wójcik-Urbaniak, Hania Zajączkowska

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

2. Premiera spektaklu "Ja, Feuerbach"

Pierwszy pokaz premierowy

data: 5 maja 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Drugi pokaz premierowy

data: 5 czerwca 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Autor tekstu: Tankred Dorst

Reżyseria: Paweł Głowaty

Obsada: Paulina Walendziak / Joanna Chmielecka, Tomasz Rodowicz, Paweł Głowaty

Scenografia, kostiumy: Daria Szymańska

Opracowanie muzyczne: Michał Surosz

Reżyseria światła: Tomasz Krukowski

Reżyseria dźwięku: Marcin Dobijański

Projekt graficzny plakatu: Tomasz Kubicki

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

3. Premiera spektaklu "O dziewczynce, która lubiła tańczyć w deszczu i spotkała pieska"

data: 18 czerwca 2022, godzina: 16:00

miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi

Twórcy: Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Prowadzenie grupy: Joanna Filarska, Wiktor Moraczewski

Koncepcja, reżyseria, scenariusz: dzieci, Joanna Filarska, Wiktor Moraczewski

Scenografia: dzieci, rodzice, Jola Królicka

Opracowanie muzyczne: Michał Surosz

Realizacja światła: Janusz Adam Biedrzycki

Obsada: Wiesiek Caban, Zosia Caban, Stanisław Ginalski, Matylda Górka, Lena Grużewska, Oliwia Grużewska, Antonina Jabłońska, Marta Kuba, Oliwia Kuba, Ignacy Przedecki, Jurek Przedecki, Sonja Shaya, Nadia Wietrzyk

Grafika: dzieci, Katarzyna Jasińska / Gra-Fika

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

4. Premiera spektaklu „Ragnarok”

data: 19 i 23 sierpnia 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Produkcja: Fabryka Sztuki w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA, Norweski Narodowy Teatr Tańca Współczesnego - Carte Blanche

Reżyseria i choreografia: Adrian Bartczak

Muzyka: Tomasz Krzyżanowski

Kostiumy i scenografia: Marta Góźdź - El Bruzda

Asystent reżysera, współpraca dramaturgiczna: Wiktor Moraczewski

Konsultacje choreograficzne: Annabelle Bonnéry

Obsada: Janusz Adam Biedrzycki, Maja Caban, Joanna Chmielecka, Michał Jóźwik, Małgorzata Lipczyńska, Anna Maszewska, Tomasz Rodowicz

Światło: Tomasz Krukowski

Dźwięk: Marcin Dobijański / Karol Skrzypiec

Plakat: Filip Appel

Kierowniczka produkcji: Ola Shaya

Premiera w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022. Spektakl zrealizowany w ramach zadania "ACT IN_OUT", realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Teatrem Carte Blanche z Bergen, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie współfinansowane z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

5. Premiera spektaklu "Złota nić"

data: 27 sierpnia 2022, godzina: 18:00

miejsce: Sala A_22 w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Reżyseria i choreografia: Kolektyw twórczy - Magdalena Paszkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki, Wiktor Moraczewski

Muzyka: Józef Uzdowski

Kostiumy: Kinga Kubiak

Scenografia: Kinga Kubiak, Janusz Adam Biedrzycki

Przygotowanie wokalne: Anna Przybyt

Światło: Tomasz Krukowski

Dźwięk: Marcin Dobijański

Obsada: Barbara Całka-Lisek, Lucyna Przybylska, Halina Kaczorowska, Jolanta Szydłowska, Natalia Arabska, Zosia Kędra, Grażyna Kołtunik, Magdalena Knyt, Aleksandra Ziomek, Jolanta Słomińska, Kamila Biedrzycka, Iga Kwintkiewicz, Paulina Ochman

Premiera w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022. Spektakl realizowany dzięki środkom otrzymanym w ramach stypendium artystycznego Miasta Łodzi. Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

Spektakle i koncerty Teatru CHOREA zagrane w siedzibie w sezonie 2021/22 (od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022)

 

Spektakl "Schulz: Pętla"

data: 30 października 2021, godzina: 18:00 (czasu polskiego) / 19:00 (czasu ukraińskiego)

miejsce: scena w Fabryce sztuki w Łodzi (spektakl na żywo) / scena Lwowskiego Akademickiego Teatru im. Łesia Kurbasa (spektakl online - live stream)

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach projektu "Schulz - Grotowski: przekraczanie granic". Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

 

Premiera spektaklu "Sklep z dobrym humorem"

data: 11 grudnia 2021, godzina: 17:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl „Powinniśmy być... Impresja na kilka czasowników”

data: 4 marca 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Młodzieżowa Grupa Teatralna CHOREA

 

Spektakl „Sklep z dobrym humorem”

data: 12 marca 2022, godzina: 16:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

 

Spektakl „Powinniśmy być... Impresja na kilka czasowników”

data: 28 kwietnia 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Młodzieżowa Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach akcji "tańczMY", której patronem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Premiera spektaklu "Ja, Feuerbach"

Pierwszy pokaz premierowy

data: 5 maja 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Drugi pokaz premierowy

data: 5 czerwca 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Paweł Głowaty, Teatr CHOREA

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

Premiera spektaklu "O dziewczynce, która lubiła tańczyć w deszczu i spotkała pieska"

data: 18 czerwca 2022, godzina: 16:00

miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi

Twórcy: Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

Premiera spektaklu „Ragnarok”

data: 19 i 23 sierpnia 2022, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA, Norweski Narodowy Teatr Tańca Współczesnego - Carte Blanche

Premiera w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022. Spektakl realizowany w ramach zadania "ACT IN_OUT", realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Teatrem Carte Blanche z Bergen, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie współfinansowane z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

Premiera spektaklu "Złota nić"

data: 27 sierpnia 2022, godzina: 18:00

miejsce: Sala A_22 w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Premiera w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022. Spektakl realizowany dzięki środkom otrzymanym w ramach stypendium artystycznego Miasta Łodzi. Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

Wyjazdy Teatru CHOREA w sezonie 2021/22 (od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022)

 

Krajowe

 

Spektakl "Schulz: Pętla"

4 października 2021, godzina 18:00

miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie

6 października 2021, godzina 18:00

miejsce: Centrum Kultury i Sztuki - Dom Kultury OSKARD w Koninie

11 października 2021, godzina 18:00

miejsce: Krotoszyński Ośrodek Kultury

12 października 2021, godzina 18:00

miejsce: Nowosolski Dom Kultury

14 października 2021, godzina 18:00

miejsce: Miejski Dom Kultury w Barcinie

15 października 2021, godzina 18:00

miejsce: Ośrodek Kultury w Mirosławcu

28 października 2021, godzina 18:00

miejsce: Sanocki Dom Kultury

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakle prezentowane w ramach programu TEATR POLSKA 2021 organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Spektakl "ja, bóg"

data: 21 listopada 2021, godzina: 19:00

miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach międzynarodowej konferencji naukowej „Wojtyła-Grotowski &".

 

 

Zagraniczne

 

Spektakl "Schulz: Pętla"

data: 30 października 2021, godzina: 18:00 (czasu polskiego) / 19:00 (czasu ukraińskiego)

miejsce: scena w Fabryce sztuki w Łodzi (spektakl na żywo) / scena Lwowskiego Akademickiego Teatru im. Łesia Kurbasa (spektakl online - live stream)

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach projektu "Schulz - Grotowski: przekraczanie granic". Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

 

Spektakl "ja, bóg"

data: 3 listopada 2021, godzina: 18:00 (czasu polskiego) / 19:00 (czasu ukraińskiego)

miejsce: scena oraz kanał YouTube Lwowskiego Akademickiego Teatru im. Łesia Kurbasa (transmisja online spektaklu)

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach projektu "Schulz - Grotowski: przekraczanie granic". Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

 

Spektakl "ja, bóg"

data: 3, 4 grudnia 2021, godzina: 19:00

miejsce: Lwowski Akademicki Teatr im. Łesia Kurbasa

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach projektu "Schulz - Grotowski: przekraczanie granic". Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

 

 

Nagrody i wyróżnienia dla Teatru CHOREA w sezonie 2021/2022

 

  • Joanna Chmielecka - aktorka Teatru CHOREA - otrzymała nagrodę "Srebrny Pierścień", dla najlepszej aktorki sezonu 2021/22, w Łodzi. „Srebrny Pierścień” po raz pierwszy przyznano w 1972 roku Bogusławowi Sochnackiemu. Tę prestiżową nagrodę dla najlepszego aktora lub aktorki minionego sezonu dotychczas otrzymali m.in.: Mirosława Olbińska, Ewa Mirowska, Włodzimierz Twardowski, Piotr Krukowski, Gabriela Muskała, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Skrzypczak, Jacek Łuczak czy Łukasz Batko.

 

  • Janusz Adam Biedrzycki – aktor, reżyser i choreograf Teatru CHOREA został laureatem stypendium artystycznego Miasta Łodzi, za realizację spektaklu "Złota nić".

 

  • Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA otrzymała specjalne wyróżnienie "Trendy 2022" - za nieszablonowe i skuteczne podejście do procesu twórczego, za spektakl "Sklep z dobrym humorem", podczas 43. Ogólnopolskiego Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2022.

 

  • Spektakl Teatru CHOREA "Śmierć na gruszy", w reżyserii Łukasza Kosa, został wyróżniony jako najlepsze przedstawienie offowe sezonu, w ankiecie "Najlepsi w sezonie" publikowanej przez miesięcznik"Teatr", a także został wyróżniony przez Piotra Olkusza, jako najlepszy spektakl roku 2021, w kategorii Teatr, w "Kulturalnym podsumowaniu roku 2021", opublikowanym przez portal "MIEJ MIEJSCE".

 

  • Spektakl "Ragnarok", w reżyserii i choreografii Adriana Bartczaka, zrealizowany pezez Fabrykę Sztuki w Łodzi, w ramach zadania "ACT IN_OUT", we współpracy z Teatrem CHOREA i Teatrem Carte Blanche, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG został nagrodzony jako najlepszy spektakl na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "COM • MEDIA" w Alytaus Teatras na Litwie.

 

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych w sie­dzi­bie w se­zo­nie 2021/2022 (od 1 wrze­śnia 2021 do 31 sierp­nia 2022): 11

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych poza sie­dzi­bą w se­zo­nie 2021/2022 (od 1 wrze­śnia 2021 do 31 sierp­nia 2022): 12

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych w se­zo­nie 2021/2022 (od 1 wrze­śnia 2021 do 31 sierp­nia 2022): 23

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

297587436 433606572116964 602634164274347961 n

Premiera książki "Rodowicz-Teatr-Droga"

miejsce i czas
27.08.2022
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy na pre­mie­rę książ­ki „Ro­do­wicz-Te­atr-Dro­ga” Wy­daw­nic­twa Ży­wo­sło­wie oraz spo­tka­nie au­tor­skie z Da­riu­szem Ko­siń­skim i To­ma­szem Ro­do­wi­czem. Wydarzenie obywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022: POCZĄTEK NOWEGO ŚWIATA.

wlacz sie google 01 07 2022

IV Spotkanie "Włącz się!"

miejsce i czas
27.08.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na IV spotkanie "WŁĄCZ SIĘ!" - sieciowanie artystów teatru niezależnego, które odbędzie się w ramach projektu Fabryki Sztuki "Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr", podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022, tworzonego przez Teatr CHOREA.

ragnarok EN grafika fb 2

Premiera spektaklu "RAGNAROK"

miejsce i czas
19-23.08.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "RAGNAROK", w reżyserii Adriana Bartczaka, w wykonaniu Teatru CHOREA, podczas otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022: POCZĄTEK NOWEGO ŚWIATA.