ŚWIET(L)NE WARSZTATY

Prowadzenie: Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz, Paweł Korbus
Dla kogo: dzieci od 6 lat
Liczba uczestników: 24 osoby – 8 zespołów po 3 osoby – opiekunowie mogą towarzyszyć dzieciom podczas warsztatów

...smużki, świetliki, pasemka, żarówki, świetlówki, cienie, migotania, prześwity, błyski, promyki... 

Światło - jeden z podstawowych elementów budowania atmosfery. Przyglądamy się światłu w kontekście sytuacji performatywnych i w codziennym życiu. Przeprowadzamy obserwacje zmian i właściwości światła: koloru, temperatury, faktury, natężenia oraz wpływu na człowieka będącego w jego zasięgu. Uczestnicy warsztatów wybudują własne obiekty świetlne, z użyciem wszystkiego co możliwe (materiały recyclingowe, złomowane, budowlane). Zaprojektowane lampy wzbogacą także bibeloty, gadżety, ozdoby i inne osobliwości przyniesione przes uczestników. Powstaną niepowtarzalne obiekty świetlne na różne okazje, o oryginalnych wzorach i przeznaczeniu. W finale warsztatów każda grupa dokonuje prezentacji swojej lampy, wymyśla dla niej nazwę, opowiada, jak wyglądał grupowy proces twórczy.

Podczas warsztatów konstruujemy obiekty świetlne z użyciem wszystkiego co możliwe. Budujemy świet(l)ną scenografię. Jeśli masz przedmiot, bibelot, element, część czegoś, co chciałbyś umieścić w swoim świetlnym obiekcie – koniecznie zabierz ze sobą!

Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz – aktorka, menadżer kultury, instruktor teatralny. Ukończyła UMCS w Lublinie oraz Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Od 2004 roku na stałe związana z Teatrem CHOREA. Panuje nad finansami festiwalu RETRO/PER/SPEKTYWY. Gra w spektaklach: Tezeusz w Labiryncie, Po Ptakach, Bakkus, Śpiewy Eurypidesa, Gry (w) Pana Cogito, Tehillim/Psalmy. Śpiewa w koncercie Gilgamesz. Wyreżyserowała widowisko muzyczne Lulabajki. Z przyjemnością prowadzi dla dzieci warsztaty z pogranicza teatru, muzyki i plastyki.

Paweł Korbus – absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom obronił „Performancem Patriotycznym” w Instytucie Sztuk Pięknych, w pracowni rzeźby profesora Adama Myjaka. Zajmuje się wideo, rzeźbą, ceramiką, rysunkiem i performancem. Scenograf i aktor Teatru CHOREA i neTTheatre, twórca niezależny. Prowadzi szereg warsztatów dotykających performatyki ciała i jego przemian skupiając się szczególnie na warstwie wizualnej.

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.