Tomasz Rodowicz

Tomasz Rodowicz

Dyrektor Artystyczny Teatru CHOREA

Aktor, reżyser, muzyk, pedagog, swego czasu historyk filozofii i pszczelarz. Absolwent Wydziału Historii Filozofii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Współpracował z Jerzym Grotowskim w latach 1974-1979. Współtwórca Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, jego czołowy aktor oraz lider programu dydaktycznego w latach 1977-2003. Współzałożyciel Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA i jego lider od 2004 roku. Dyrektor artystyczny Fabryki Sztuki w Łodzi od 2007 roku. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy i Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Perspektywy. Wykładowca na: Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Teatralnej w Krakowie (filia w Bytomiu), Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Lider licznych projektów dydaktycznych i artystyczno-edukacyjnych dla aktorów, instruktorów teatralnych i animatorów kultury na całym świecie.

Dorota Porowska

Dorota Porowska

Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W okresie 1984-2004 aktorka Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.  Od 2002 wraz z Elżbietą Rojek, w ramach „Gardzienic” prowadziła formację „Tańców Labiryntu”. W 2004 roku, już jako Teatr CHOREA, wyreżyserowała spektakl „Tezeusz w labiryncie”. W latach 2004 -2009 brała udział w następujących spektaklach: „Po Ptakach”, „Bakkus” oraz „Śpiewach Eurypidesa”. W 2009r wyreżyserowała spektakl wg „Antygony” Sofoklesa. W 2011r. wzięła udział w projekcie „Oratorium Dance Project”. W następnym roku we współpracy z białoruskim Korniag Theatre realizowała eksperymentalny projekt „Rok 2012”. W tym samym roku wzięła udział w realizacji spektaklu „Sen nocy letniej” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Cały czas uprawia działalność dydaktyczną prowadząc warsztaty teatralne dla studentów i młodzieży m in. na studiach podyplomowych Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W 2009 w ramach programu „Teatr -Polska” realizowała warsztaty dla młodzieży w Skierniewicach, Łochowie, Radomsku, Busku Zd. i Sieradzu i innych. Uczestniczyła w projektach z bezdomnymi (w Lublinie i Łodzi), seniorami, dziećmi z „trudnej” ulicy Abramowskiego w Łodzi oraz w międznarodowym projekcie „Expeditions”, realizowanym w środowiskach defaworyzowanych w Tarragonie (Hiszpania), Renns (Francja) i na warszawskiej Pradze.

Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz

Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz

Coraz więcej, coraz głośniej śpiewam. Mniej gram. Ciągle tworzę. Nadal panuję nad teatralnymi finansami nie do opanowania. Jestem mądrzejsza o macierzyństwo i jeszcze bardziej przemądrzała niż kiedyś. Sadzę bazylię na balkonie i dynie w ogrodzie. Biegam, rzadko siedzę, czasem marzę o błogim lenistwie i o bezczasie jak w Druidstone w Walii.

Janusz Adam Biedrzycki

Janusz Adam Biedrzycki

Romantyczny racjonalista, pesymistyczny optymista, wierzący, że ten świat da się jeszcze zmienić. Jej Perfekcyjność Ekstrawertyczna Pani Domu. Zapomniany ogrodnik, szukający w betonie. Bez wyrzeczeń, poświęceń, w miarę swoich możliwości, uczuć, marzeń - bo żeby być, trzeba wielkiego kompromisu, nauki i pokory, a reszta jest zatraceniem. Nie spłycający uczuć, jedynie je zakrywający. Goniący za marzeniem, lecz bez trupów po drodze. Swoista indywidualność, egocentryczność, wariactwo, czasami przeobrażające się w obsesyjność i szaleństwo, czasami samotnik z nie-wyboru, a ogólnie idący swoją drogą.

Małgorzata Lipczyńska

Małgorzata Lipczyńska

Zamościanka z urodzenia, łodzianka z wyboru. Tancerka i aktorka z domieszką pedagoga. Nieortodoksyjna wegetarianka.

Lubię, gdy czasem jest pod górkę. Lubię przeklinać, kochać się, podróżować, lubię się śmiać i lubię, kiedy ludzie się uśmiechają. Ostatnio lubię dzieci. Lubię złośliwości i swoje cycki. Kiedyś byłam wariatką, ale mi się znudziło. Nie umiem nie tańczyć.

 

Joanna Chmielecka

Joanna Chmielecka

Rocznik 1985, z wykształcenia kulturoznawca-teatrolog. W Teatrze CHOREA od 2008 roku. Lubi dużo śpiewać i do tego ruszać się intensywnie, najlepiej w jakimś nieparzystym rytmie. Nie lubi pisać bio, bo się najprościej w świecie wstydzi, ale lubi rozmawiać i "na żywo" słuchać, pytać, odpowiadać, dowiadywać się i dziwić. 

Joanna Filarska

Joanna Filarska

Choreiczna czarownica i kawiarka. Zajmuje się pracą z młodzieżą, programem edukacji kulturalnej, pracą ze społecznością lokalną, współpracą ze szkołami i organizacją widowni. Prowadzi warsztaty muzyczne z osobami słabowidzącymi i niewidomymi oraz twórcze warsztaty dla dzieci. Z upodobaniem śpiewa. W życiu i pracy lubi nieoczywistości.

Tomasz Krzyżanowski

Tomasz Krzyżanowski

Muzyk, kompozytor, wokalista, entuzjasta przyrody i samozwańczy kierownik muzyczny. Z zamiłowania plantator i hodowca roślin (głównie dyniowatych). Muzyczne inspiracje czerpie z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Indii i Półwyspu Iberyjskiego. 

Paweł Korbus

Paweł Korbus

Ciągle w drodze, jeździ w te i we wte. Napawa się, zajmuje miłością i przyjemnościami. Niezależny, wizualny, performatywny. 

Elina Toneva

Elina Toneva

Pieśniarka, trenerka warsztatowa, aktorka i wieloletnia instruktorka teatralnego treningu fizycznego i samoobrony Krav Maga. Jedna z założycieli Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Brała udział w licznych sesjach edukacyjnych, warsztatach teatralno-muzycznych, koncertach, seminariach naukowych, festiwalach, pokazach-muzycznych i teatralnych w Polsce i za granicą. Wykładowczyni ruchu scenicznego w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Julia Jakubowska

Julia Jakubowska

10-lecie CHOREI to moje 6-lecie, a tym samym mój najdłuższy związek pełen miłości, czyli tego co w życiu najważniejsze. CHOREA jest cierpliwa, łaskawa jest, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie jest bezwstydna, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, wszystko przetrzyma, dlatego nam się udaje. Zawsze będę wracać.

Majka Justyna

Majka Justyna

Tancerka, wokalistka, menedżerka kultury. W CHOREI jako artystka pracuje na różnorodnych polach - począwszy od udziału w koncertach, poprzez projekty społeczne, po role w spektaklach. Oprócz pracy artystycznej zajmuje się również planowaniem i pozyskiwaniem funduszy oraz produkcją projektów edukacyjnych i społecznych. W dzień praktykuje ashtangę jogę, nocą tańczy tango argentyńskie. Uwielbia wschodnie smaki, gotować, tańczyć, śmiać się i co jakiś czas zostawić wszystko i wyjechać. Narzeczona Jana Wiesława, mama Zosi i Wiesia.

Hubert Domański

Hubert Domański

W ptactwie nad moją głową
rozpostarła się rozłąka,
którą na pożegnanie
dokarmiałem chlebem

Maciej Maciaszek

Maciej Maciaszek

Aktor, muzyk, trębacz, samouk, wykluczony. Edukację muzyczną rozpoczął w grójeckiej Orkiestrze Straży Pożarnej. Nie porwały go jednak wtedy uroczyste marsze, ale Jazz, którego teorię zaczął potajemnie zgłębiać.
Jako niedoszły polonista i filolog indyjski rzucił studia, żeby wraz z paramuzyczną formacją "Orkiestra Antyczna" wskoczyć na alternatywne toplisty, wykonując muzykę sprzed kilku tysięcy lat. Drogą przypadku stał się aktorem, gdy okazało się, że wspomniana grupa muzyczna jest tak naprawdę zakamuflowaną opcją teatralną.
W nowo-powstałej CHOREI jako aktor, muzyk i kompozytor starał się usilnie przemycać wątki tzw. muzyki rozrywkowej, by ostatecznie przyczynić się do wywrotowego projektu "Antyk/Trans/Formacja". Jako, że nie chodzi ani do kościoła ani do Filharmonii, w projekcie Oratorium Dance Project stanie się reprezentantem wykluczonej kultury sprzed Chrystusa i Bacha. Wciąż ma nadzieję, że da się ucywilizować barbarzyńcę... a może zbarbaryzować Cywilizację?

Dominika Jarosz

Dominika Jarosz

Studiowała na wydziale Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. W trakcie studiów rozpoczęła współpracę ze Studium Teatralnym Piotra Borowskiego. Do tej pory współpracowała ze Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea, Stowarzyszeniem Teatralnym Sztuka Nowa, neTTheatrem, Stowarzyszeniem Teatralnym Remus, Stowarzyszeniem Praktyków Kultury, Chórem Eksperymentalnym Gre Badanie Seana Palmera, Teatrem Pinokio z Łodzi, Moon Fool z Wielkiej Brytanii.

Pola Amber

Pola Amber

Pisze, koordynuje i rozlicza projekty. Szczególnie lubi te międzynarodowe, a także związane z edukacją kulturalną i integracją międzypokoleniową. Miłośniczka surrealizmu, duchów i niebieskich królików. Jej motto życiowe to "Hej przygodo, przygodo!"

Paweł Passini

Paweł Passini

Urodzony w 1977, polski reżyser teatralny, twórca i dyrektor neTTheatre. Zdobywca nagrody im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2012/2013 za przedstawienie "Morrison/Śmiercisyn".
W 2004 roku ukończył Wydział ReżyseriiAkademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Został jednym z prekursorów nurtu teatru interaktywnego w Polsce, w którym – w odróżnieniu od teatru tradycyjnego – wykorzystywane są media. Za swoją działalność Paweł Passini dwukrotnie był nominowany do nagrody Paszport Polityki.

Elżbieta Rojek

Elżbieta Rojek

Jej główną cechą jest wyobraźnia, chęć dowiadywania się i zdobywania doświadczeń. Pole jej zainteresowań jest szerokie i głębokie jak morze. Lubi zmieniać miejsca i zajęcia, ale lubi też wracać do tego co zostawiła, a powroty są inne i za każdym razem lepsze. Uwielbia podróżować, uwielbia zwierzęta, przyrodę. Pewnie gdyby mogła byłaby ornitologiem lub fizykiem. Bardzo lubi ludzi, ich historie. Potrafi słuchać. Ma przyjaciół rozsianych po całym świecie. Baaardzo lubi piękne przedmioty. Kalinka, córeczka siostry, powiedziała że jest „żartownisiem czasami tak śmiesznym jak klaun”. A poza tym gra w spektaklach, śpiewa, prowadzi zajęcia wokalne, współtworzy projekty, pracuje koncepcyjnie, kreatywnie, pomaga uchodźcom w integracji, organizuje i planuje budowę domu i założenie ogrodu. Mówi po ukraińsku i angielsku, uczy się, nie wiadomo po co – greckiego. :)  

Katarzyna Tadeusz

Katarzyna Tadeusz

Aktorka, choreografka. Od 2007 współtworzy neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań, który jest zdobywcą wielu nagród m.in.: Herald Angel i Total Theatre na Festiwalu w Edynburgu (2011). Absolwentka Antropologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i Akademii Praktyk Teatralnych w OPT w Gardzienicach. Wystąpiła m.in. w spektaklach: "Kukła. Księga Blasku" (2012), "Artaud. Sobowtór i jego teatr" (Teatr Studio w Warszawie, 2011), "Zwierzątka małe zwierzenia" (2010), "Turandot" (2009), "UFO Spotykacz" (Teatr Współczesny w Szczecinie, 2009), "Wszystkie rodzaje śmierci" (Teatr Łaźnia Nowa, 2010), "Drugi Pokój" (2008), "Tehillim/Psalmy" (2008), "Sczeźli" (2008), "Odpoczywanie" (2007). Autorka choreografii do spektakli Pawła Passiniego m.in.: "Słownik Chazarski. Dzieci Snów" (Teatr im. Kochanowskiego w Opolu, 2012) i "Tragedie Antyczne" (Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu, 2012). Od 2012 współpracuje z Joanną Lewicką, występując w spektaklach w jej reżyserii: "Sen nocy letniej" zrealizowanym wraz z osadzonymi z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim, "Przygaszeni – przeżyj to sam" w Piękno Panie w Lublinie. Laureatka indywidualnej nagrody aktorskiej na 51 Kaliskim Festiwalu Sztuki Aktorskiej (2011). W DDK „Węglin” prowadzi Warsztat Rzemiosła Teatralnego.

Iga Załęczna

Iga Załęczna

choreografka | aktorka | reżyser
Absolwentka Wiedzy o teatrze Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice (2003 r.) oraz Choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi (2012 r.) Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach: 2010/2011 , 2011/2012.  Założycielka i członek Stowarzyszenia Teatralnego Chorea, w którym realizuje projekty artystyczne (tworzenie choreografii, reżyseria spektakli, praca aktorska) oraz edukacyjne: prowadzenie warsztatów tanecznych i teatralnych (Antyk taniec w RE-KONSTRUKCJI, Tańce Labiryntu, GEOMETRIA I PUSTKA. PRZESTRZEŃ CIAŁA/CIAŁO W PRZESTZRENI). Prowadzi regularne zajęcia z zakresu technik wyrazu scenicznego w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Współpracuje z Pawłem Passinim, z którym zrealizowała szereg przedstawień ("Sczeźli", "Drugi pokój", "Tehillim/Psalmy", "Wszystkie rodzaje śmierci", "Kabbalah. Księga Blasku").

Ważniejsze projekty:
-  "Po Ptakach/ After the Birds", reż., J.Ennis, J.Cohen, T.Rodowicz
- "Turandot", reż. Paweł Passini (Lublin, 2009), przedstawienie otrzymało nagrody m. in.: Bank of Scotland Herald Angel oraz Total Theatre w kategorii "teatr fizyczny i wizualny” na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu w 2012, Grand Prix 9 Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, nagroda MAGNOLII XLVI Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT
- "Antyk – Taniec w RE-KONSTRUKCJI" – projekt artystyczno-badawczy (Łódź, 2010), w ramach którego powstał spektakl "KOGUTY, BORSUKI I INNE KOZŁY",  reż.: Iga Załęczna, choreogr.: Iga Załęczna, Janusz Adam Biedrzycki

Sean Palmer

Sean Palmer

Znalazłem się w Orkiestrze Antycznej w 2001 roku. Czuję się częścią rodziny.

Kim jestem: Jestem niezależnym artystą performatywnym z Anglii. Pracuję w Polsce już od 15 lat. Zajmuję się teatrem, śpiewem. Współpracuję z rożnymi artystami, reżyserami i studiami nagrań. Dzięki teatrowi miałem przyjemność grać w całej Europie, w Rosji, Meksyku i Indiach. Ze swoim chórem (Gre Badanie) wykonuję jako dyrygent/reżyser/kompozytor różne projekty wokalno - performatywne.

Co myślę: "Take what you're given and run with it"

Co lubię: Lubię dźwięki, lubię milczenie, lubię odkrywać, lubię myśleć o tym, że jest coś jeszcze do odkrywania, lubię powiedzieć 'nie wiem'.

Izabela Śliwa

Izabela Śliwa

Nie lubi być szufladkowana... nawet przez samą siebie.

Maria Porzyc

Maria Porzyc

Z wykształcenia projektantka ceramiki, obecnie zajmuje się multimediami. Od 2008 r. współpracuje z neTTheatre i Stowarzyszeniem Teatralnym CHOREA.
Autorka, a czasem także realizatorka scenografii multimedialnych do kilkunastu spektakli (m.in. "Turandot", "Morrison/Śmiercisyn", "Wanda", "Bramy raju", w reżyserii Pawła Passiniego, "MUZG", w reżyserii Tomasza Rodowicza). Równolegle do pracy teatralnej zajmuje się vj-ingiem. Tworzy wizualizacje na koncertach zespołów The Blue Rabbit i Tatvamasi.

Małgorzata Jabłońska

Małgorzata Jabłońska

Stanowi jednoosobową kolonię CHOREI w Krakowie, kończy bowiem doktorat poświęcony biomechanice teatralnej Wsiewołoda Meyerholda i szerzej - treningowi aktorskiemu na Wydziale Polonistyki UJ. Jest wizażystką i trenerką wystąpień publicznych, ponieważ głównie lubi robić różne ciekawe rzeczy. Uwielbia książki Terrego Pratchetta, kawę i galaretki owocowe.

Współpracują z nami

Współpracują z nami

Adrian Bartczak
Maciej Bednarek
Marcin Cecko
Tomasz Ciesielski
Jessica Cohen
Marina Dashuk
Marcin Dobijański
Konrad Dworakowski
Jim Ennis
Rosanna Gamson
Sandra Gierzek
Robert M.Hayden
Katarzyna Jasińska (Gra-Fika)
Michał Jóźwik
Paweł Klepacz
Joanna Kłos
Jewgienij Korniag
Tomasz Jimmy Kowalski (Harmony Art)
Sara Kozłowska
Milena Kranik
Tomasz Krukowski
Kuba Krzewiński
Wiktor Moraczewski
Paweł Odorowicz
Ruthie Osterman
Kuba Pałys
Magdalena Paszkiewicz
Michał Ratajski
Rami Shaya
Justyna Sobieraj-Bednarek
Wojciech Traczyk
Robert Wasiewicz
Dara Weinberg
Hubert Zemler
Kwartet Smyczkowy "Befane"
Electro Moon Vision
Teatr Tańca KIJO
Zespół Kormorany
Zespół L.Stadt

Chór Teatru CHOREA

Chór Teatru CHOREA

Elizabet Araj, Joanna Chmielecka, Joanna Filarska, Sandra Gierzek, Dominika Jarosz, Michalina Jędrzejczak, Majka Justyna, Joanna Kłos, Aleksandra Kozioł, Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz, Milena Kranik, Maria Mażewska, Marta Rakowska, Anna Przybyt, Justyna Sobieraj–Bednarek, Aleksandra Szałek, Elina Toneva, Paulina Tralewska, Marta Sterna, Dara Weinberg, Jacek Czapnik, Marcin Kobyliński, Tomasz Krzyżanowski, Jacek Witych

Grupa „Brzydal”

Grupa „Brzydal”

Adrianna Binkowska, Aleksandra Kacprzak, Żaneta Mrozik, Ewa Otomańska, Michalina Pietrzak, Aleksandra Ziomek, Piotr Fraszczyński, Tomasz Kowalski, Damian Kukiałka, Marek Szczepański, Jan Tarasiewicz

Grupa "Vidomi"

Grupa "Vidomi"

Klaudia Ambroszczyk, Ewa Otomańska, Anna Piekarniak, Kinga Rudzka, Aleksandra Ziomek, Tomasz Amsolik, Przemysław Bitner, Damian Kukiałka, Wiktor Moszczyński, Grzegorz Nasalski, Jan Tarasiewicz

Grupa "Ciemność"

Grupa "Ciemność"

Joanna Chmielecka, Barbara Cieślewicz, Joanna Filarska, Ewa Otomańska, Magdalena Paszkiewicz, Anna Piekarniak, Aleksandra Szałek, Aleksandra Ziomek, Janusz Adam Biedrzycki, Przemysław Bitner, Tomasz Hołubowicz, Paweł Klepacz, Wiktor Moraczewski, Grzegorz Nasalski

Grupa Take Over

Grupa Take Over

Barbara Cieślewicz, Tomasz Hołubowicz, Marta Kaczmarek, Anna Maszewska, Jakub Morawski, Remigiusz Pilarczyk, Alicja Tranda, Aleksandra Ziomek

Podziękowania

Podziękowania

Berenika Barczak, Anna Bogdanowicz, Anna Ciszowska, Bibianna Chimiak, Monika Dąbrowska, Melania Dominiak, Małgorzata Gaduła-Zawratyńska, Piotr Grabowski, Natalia Grosiak, Hanna Gzella-Jastrzębska, Monika Kamieńska, Anna Kaźmierak, Irena Lewkowicz, Pola Matuszewska, Ludmiła Mielczarek, Natalia Przybysz, Barbara Zajączkowska, Mariusz Bartosiak, Sławomir Bobula, Marcin Brzozowski, Krzysztof Candrowicz, Mateusz Cieślak, Konrad Dworakowski, Lech Dierżanowski, Daniel Jacewicz, Kan Katsura, Sebastian Klim, Grzegorz Lindenberg, Wojciech Machajek, John Moran, Robert Niżnik, Marcin Polak, Anna Raczkowska, Arkadiusz Rogoziński, Piotr Rogucki, Maciej Rychły, Piotr Starzyński, David Sypniewski, Krzysztof Szmytke, Aleksandra Ścibor, Maciej Trzebeński, Kamila Turkowska, Grzegorz Wierus, Piotr Witkowski, Grzegorz Woźniak, Jakub Wiewiórski, Krzysztof Zalewski, Stanisław Zaremba, Pracownia Fizyczna

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.